oneplus nord

OnePlus Nord dostáva aktualizáciu na Android 11

Po troch beta aktualizáciách prichádza stabilná zostava.

Spoločnosť OnePlus predstavila v júli minulého roka smartfón OnePlus Nord, ktorý v portfóliu výrobcu zaujal miesto cenovo dostupnejšieho zariadenia. Novinka bola zaujímavá aj z pohľadu nášho trhu.

OnePlus Nord sa začal krátko po predstavení predávať aj na Slovensku, a to formou oficiálnej distribúcie. Maloobchodná odporúčaná cena bola vtedy stanovená na 409 eur.

Zákazník za tieto peniaze dostal 90 Hz displej, čipset Snapdragon 765G alebo hlavný snímač obrazu Sony IMX586 s rozlíšením 48 Mpx. Smartfón bol uvedený na trh s operačným systémom Android 10.

oneplus nord
Foto: OnePlus

Po 8 mesiacoch od predstavenia dostáva smartfón aktualizáciu na operačný systém Android 11, informuje XDA. Ide už o stabilnú verziu systému, ktorej predchádzalo testovanie v beta programe. Android 11 je, samozrejme, zhmotnený v nadstavbe OxygenOS 11.

2,9 GB softvérový balíček sa medzi zákazníkmi šíri postupne (aj v Európe). Spoločnosť ho najskôr doručí malej hŕstke používateľov a pokiaľ spätná väzba neodhalí žiadne skryté komplikácie, aktualizáciu spustí naplno.

Vývojári v rámci vylepšení menujú nový dizajn používateľského prostredia, stabilnejší chod aplikácií tretích strán, nový obsah pre tzv. ambientnú obrazovku, pridanie skratky a časovača pre aktiváciu tmavého režimu, nový widget počasia s animáciami alebo rýchlejšie načítavanie obrázkov a fotografií.

Pokiaľ ste si OnePlus Nord zadovážili, doručenie aktualizácie očakávajte v najbližších dňoch a týždňoch.

Porovnajte si ceny OnePlus Nord u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať