Motorola chystá globálnu verziu Edge S: Bojaschopný konkurent pre Galaxy S20 FE?

Vyzerá to tak.

Motorola má už čoskoro rozšíriť svoj rad zariadení Moto G. Konkrétne ho má obohatiť o hneď tri čerstvé modely, a to Moto G50, Moto G100 a model s označením Hanoip, píše server Android Central.

Čo sa týka Moto G50, pôjde o smartfón strednej triedy a z uvedenej trojice bude najlacnejší. V jeho ponuke nájdeme napríklad 90 Hz displej s HD+ rozlíšením, 48 Mpx hlavný snímač obrazu, 5 000 mAh batériu či čipset Snapdragon 480.

Motorola Moto G100: (Takmer) špičková výbava za extrémne nízku cenu

Najzaujímavejším kúskom je však definitívne model G100. Reč je totiž o globálnej verzii modelu Edge S, ktorý bol predstavený v januári na území Číny. Čo ponúkne? Môžeme hovoriť o novom procesore Snapdragon 870 z dielne spoločnosti Qualcomm, 12 GB operačnej pamäte RAM a 256 GB interného úložiska.

Výbava taktiež zahŕňa FullHD+ displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, 5 000 mAh batériu s podporou pre 20 W nabíjanie a 64 Mpx hlavný snímač obrazu. Pôjde o bojaschopného konkurenta pre Galaxy S20 FE od Samsungu, ktorý sa považuje za jeden z najobľúbenejších smartfónov. Obidva kúsky totiž ponúkajú vynikajúci pomer medzi cenou a výkonom.

Motorola Edge S
Foto: Motorola

A koľko teda bude stáť? Oficiálnu cenovku zatiaľ k dispozícii nemáme, no Motorola Edge S sa na domácom trhu začal predávať za približne 300 eur. A ak by ste aj siahli po konfigurácii s 256 GB pamäte, veľa by ste si nemuseli priplatiť. Tá totiž v prepočte vychádza len na 357 eur. Samozrejme, prepočet je nie vždy presný, a teda zariadenie môže byť vo výsledku o niečo drahšie.

Ak vás smartfón zaujal, môžete si o jeho výbave prečítať v samostatnom článku.

Spomenuli sme však ešte jeden smartfón, a to model s označením Hanoip. Toto zariadenie by mal poháňať Snapdragon 675 a údajne ponúkne 108 Mpx hlavný fotoaparát. Žiaľ, viac v tomto momente nevieme.