motorola

Motorola má vlastný desktopový režim, pridala ho do smartfónu Edge+

Režim Ready For.

Pred koncom roka 2020 sme sa dozvedeli, že Motorola pracuje na desktopovom režime, pomocou ktorého môžu používatelia pripojiť smartfón k veľkému monitoru a používať ho ako klasický počítač.

Motorola vývoj dokončila a svoju podobu desktopového režimu posúva do používateľskej praxe. Využiť ho môžu vlastníci vlajkového smartfónu Edge+. Správa o aktualizácii s novou funkciou prichádza z USA. Model Edge+ tam zároveň dostáva aktualizáciu na operačný systém Android 11.

Kedy bude desktopový režim dostupný aj u nás, momentálne nie je známe. Obísť by nás ale nemal. Kým Samsung nazýva svoj desktopový režim DeX, Motorola ho pomenovala ako Ready For.

motorola
Foto: Motorola

Podobne ako pri DeX, smartfón Edge+ jednoducho pripojíte k monitoru alebo akejkoľvek väčšej obrazovke prostredníctvom USB-C alebo HDMI rozhrania. Systém tak potrebuje fyzické prepojenie, bezdrôtovo nefunguje.

Po pripojení zariadenia sa na monitore zobrazí klasické používateľské prostredie typické pre stolné počítače. Prirodzene, k systému môžete pripojiť aj Bluetooth klávesnicu a myš.

motorola
Foto: Motorola

Podľa výrobcu desktopový režim urýchli odosielanie e-mailov, zjednoduší prácu s fotkami a videami a zabezpečí širší pohľad na všetko, čo robíte. Efektívnejšiu prácu podporí multitasking viacerých okien, pri videokonferenciách zase pomôže hlavný 108 Mpx fotoaparát smartfónu.

Desktopový režim by mohol vyhovovať aj hráčom hier. Stačí k smartfónu pripojiť Bluetooth ovládač a vychutnať si obľúbenú hru na veľkej obrazovke. Pri pripojení k televízoru bude Edge+ pracovať ako akýsi prenosný set-top box. Automaticky ponúkne prístup ku všetkým streamingovým aplikáciám, do ktorých ste prihlásení.

motorola
Foto: Qualcomm

Motorola si k desktopovému režimu pripravila aj príslušenstvo – stanicu Ready For dock, v ktorej môže byť smartfón umiestnený v orientácii na výšku alebo na šírku. Stanica je vybavená ventilátorom pre chladenie a flexibilným pántom. Predávať sa začne od 19. apríla, cenu výrobca prezradí neskôr.

Ako sme uviedli, novinka je zatiaľ dostupná iba na americkom trhu. Ak prví sa s ňou môžu oboznamovať zákazníci operátora Verizon. Na ďalšie rozširovanie dostupnosti si musíme počkať.

Motorola Edge+ je zatiaľ jediným smartfónom značky, ktorý desktopový režim podporuje. Smartfóny, ktoré výrobca predstaví v budúcnosti, by ním mali byť vybavené tiež. Aspoň teda tie výkonnejšie kúsky z vyšších cenových hladín.

Model Motorola Edge+ je aktuálne dostupný u týchto predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať