Najlepšie fotky zachytené mobilom. Súťaž Mobile Photography Awards 2021 pozná víťazov

Portréty, krajina aj architektúra.

Mobile Photography Awards je najdlhšie prebiehajúcou medzinárodnou súťažou otvorenou výhradne pre fotografie zachytené smartfónom alebo tabletom. Po prvýkrát sa súťaž konala v roku 2011, momentálne má teda za sebou jubilejný 10. ročník.

Do súťaže Mobile Photo Awards 2021 a prihlásilo 5700 účastníkov, ktorí v roku 2020 fotografovali so svojím smartfónom v 75 krajinách sveta. Zažiariť mohli v 20 tematických kategóriách, uvádza Daily Mail.

Témami boli krajina, cestovanie, čiernobiela fotografia, architektúra, dizajn alebo napríklad preprava. Vďaka inováciám v mobilnom priemysle fotia smartfóny každým rokom lepšie a lepšie, o čom nás nakoniec presviedčajú aj ich samotní výrobcovia.

Že sa dajú smartfónom zachytiť naozaj pôsobivé fotky dokazujú aj víťazné zábery súťaže Mobile Photo Awards 2021. Stále platí, že najlepší fotoaparát je ten, ktorý máte momentálne pri sebe. Často je ním práve smartfón, ktorý nosí vo vrecku takmer neustále asi každý.

Hlavnú cenu si tento rok odnáša fotograf Dan Liu pôvodom z Číny. Smartfónom iPhone 11 Pro Max zachytil niekoľko pôsobivých snímok, napríklad rybára nahadzujúceho sieť na jazere Inle v Mjanmarsku. Vydarené fotky mu vyniesli odmenu 3000 dolárov.

Zakladateľ súťaže Daniel Berman, fotograf z Toronta, prezradil, že v súťaži sa najčastejšie objavujú fotografie zaznamenané smartfónmi iPhone. Tento rok však podľa neho vyhodnocovali snímky pochádzajúce z väčšej škály mobilných zariadení.

O víťazoch súťaže rozhodla odborná porota, napríklad fotografka Elaine Taylor, Dimpy Bhalotia, Rodrigo Rivas, Glenn Homann a ďalší. Nižšie si môžete pozrieť niekoľko ocenených snímok súťaže Mobile Photo Awards 2021.

Ak ich chcete vidieť všetky, navštívte oficiálnu stránku súťaže, kde ich nájdete zoradené v jednotlivých kategóriách.

fotky
Rybár na jazere Inle nachádzajúcom sa v Mjanmarsku. Autor: Dan Liu (iPhone 11 Pro Max)
fotky
Záber z Vnútorného Mongolska zachytávajúci nočnú oblohu a vyschnutý strom Populus euphratica. Autor: Dan Liu (iPhone 11 Pro Max)
fotky
Zamrznuté jazero Bajkal v Rusku. Víťazná fotka kategórie Krajina. Autor: Juan Zas Espinosa (Huawei P20 Pro)
mobile photo awards
Krása oblúkov. Víťazná fotka kategórie Architektúra. Autor: Mona Jumaan (iPhone XR)
mobile photo awards
Víťazný záber kategórie Čiernobiela fotografia vznikol v Taliansku. Autor: Alessandra Manzotti (iPhone 5C)
makro
Kategóriu Makro a detaily ovládla fotka dvojice modliviek. Autor: Fabio Sartori (Samsung Galaxy S8+)
fotka
Víťazný záber kategórie Preprava bol zachytený pomocou dlhej expozície. Autor: Chen Ma (Xiaomi Mi 10)
Dramatický záber hôr z Tibetskej autonómnej oblasti Dinggyê. 1. miesto kategórie Cestovanie a dobrodružstvo. Autor: Jinyi He (Huawei Mate 40 Pro)
divocina
Srna ukrývajúca sa v lese. Najlepšia fotka kategórie Príroda a divočina. Autor: Jian Cui (iPhone XR)
oci sveta
Víťazný záber kategórie Oči sveta: Autor: Queenie Cheen (Vivo X50 Pro+)
voda
Snímka vznikla v pobrežnom kalifornskom meste San Clemente. Zvíťazila v kategórii Voda, sneh, ľad. Autor: Roger Clay (iPhone XS Max)
portrét
Najlepší záber kategórie Portrét. Autor: Michelle Simmons (iPhone XS)
poulicna fotografia
Najlepší záber kategórie Pouličná fotografia vznikol v Bostone. Autor: Jeff Larason (iPhone 7)

Ďalšie snímky z jednotlivých kategórii nájdete TU. Okrem víťazných fotiek v nich nájdete zábery, ktoré získali čestné uznanie poroty. Za pohľad určite stoja.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať