nintendo switch

Súper pre Nintendo Switch? Qualcomm vraj pracuje prenosnej konzole

Tak na to sme zvedaví.

Nintendo Switch je obľúbenou prenosnou hernou konzolou. Od roku 2017 do súčasnosti si k nej našlo cestu 80 miliónov používateľov. Momentálne sa hovorí o novej generácii konzoly Switch Pro, ktorá má byť vybavená OLED obrazovkou a 4K výstupom pri pripojení k TV.

Nejde o jediné dohady, ktoré sa okolo konzoly Nintendo Switch vedú. AndroidPolice informuje, že podobné zariadenie chystá aj Qualcomm. Pravdepodobne tak vzniká pre konzolu Switch priama konkurencia.

Qualcomm je v prvom rade dodávateľom polovodičových komponentov, konečným spotrebiteľom produkty nepredáva. Zmeniť to má práve avizovaná prenosná herná konzola.

Gro zariadenia má vyzerať ako hrubší a objemnejší smartfón. Jeho súčasťou majú byť odnímateľné ovládače, ako aj možnosť pripojiť konzolu k externej obrazovke, napríklad k televízoru.

Konzolu by mohol poháňať čipset Snapdragon novej generácie, teda zrejme nasledovník súčasnej sady Snapdragon 888, ktorý by mal byť podľa obvyklého scenára predstavený v decembri tohto roka. Je možné, že Qualcomm vyrobí samostatný typ čipsetu, ktorý bude špeciálne navrhnutý priamo pre konzolu.

Nintendo Switch
Nintendo Switch. Foto: BagoGames/flickr.com

Konzola by mala následne vstúpiť na trh v prvom štvrťroku 2022, a to s operačným systémom Android 12. Popri obchode Play a upravenom používateľskom rozhraní by sa mal v systéme nachádzať aj obchod Epic Games.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Telekom prekvapuje, dáva 2x dáta aj 20 € kredit navyše!

Konzola od Qualcomm by mala ďalej obsahovať 6 000 mAh batériu s rýchlym nabíjaním, 5G modem, funkcie cloudového hrania, WiFi, akcelerometer, slot na microSD kartu a taktiež GPS modul.

Qualcomm by chcel konzolu zákazníkom predávať za 300 amerických dolárov. Môže ísť, teoreticky, o základnú verziu bez dodatočných ovládačov a bez 5G pripojenia, napríklad. Pre porovnanie, aktuálna generácia konzoly Nintendo Switch stojí niečo cez 300 eur.

Hovorca spoločnosti Qualcomm pre AndroidPolice odmietol komentovať akékoľvek špekulácie a fámy. Či konzola naozaj vzniká, sa tak dozvieme niekedy neskôr, keď budú známe ďalšie podrobnosti.

Konzolu Nintendo Switch nájdete v ponuke týchto predajcov:

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať