maxresdefault 1

Discord sprístupňuje možnosť zdieľania obrazovky, funkcia je dostupná pre Android aj iOS

Zdieľanie obrazovky je dostupné pre Android aj iOS zariadenia. Sprístupňuje sa však postupne, čo znamená, že ku každému dorazí v inom časovom rozmedzí.

Približne pred mesiacom sme informovali, že Discord začína s testovaním možnosti zdieľania obrazovky. Teraz sa dozvedáme, že funkcia už je dostupná aj v plnej verzii.

Ako píše server 9to5Mac, funkcia je optimalizovaná nielen pre hry, ale aj YouTube videá, TikTok videá a mnoho ďalších.

Možnosť zdieľania obrazovky je dostupná ako pre Android, tak aj pre iOS zariadenia. Sprístupňuje sa však postupne, čo znamená, že ku každému dorazí v inom časovom rozmedzí.

Užívateľ môže zdieľať svoju obrazovku pre maximálne 50 ľudí. Avšak v prípade, kedy sú všetci účastníci pripojení na ten istý kanál, strop neexistuje.

Síce to trvalo, no dočkali sme sa

Je priam pozoruhodné, že Discord túto funkciu implementoval tak neskoro. Ostatní hráči na trhu, ako napríklad Zoom či Messenger, ponúkajú možnosť zdieľania obrazovky už dlhšie.

No predsa len sme sa dočkali, takže sa asi nemáme na čo sťažovať. COVID-19 zatiaľ neustúpil a tým pádom ani prísne opatrenia, kvôli ktorým sú služby s funkciami tohto typu enormne žiadané.

Total
2
Zdieľaní