Huawei P40

Huawei P50 Pro sa blíži: Má dva obrovské otvory na fotoaparáty

Čo poviete? Môže byť?

Aj keď Huawei už dlhšie trápia veľké ťažkosti, stále sa snaží. V blízkom období by mal predstaviť svoj najnovší rad vlajkových lodí – P50. Veľa sa toho o týchto zariadeniach nevie, teda okrem jedného.

Jedna vec sa vie isto, a to že dorazia bez služieb Google. Špekuluje sa, že debutujú s vlastným operačným systémom HarmonyOS na palube. V tomto ohľade si však zatiaľ nemôžme byť istí.

Fotomodul v tvare vajca?

To však nie je všetko, ohľadom čoho sa po internete šíria rôzne, no zatiaľ neoficiálne informácie. Po novom sa časť únikov zamerala aj na dizajn jedného zo zariadení, konkrétne Huawei P50 Pro. O snímky sa podelil známy informátor @OnLeaks prostredníctvom webu Voice, upozorňuje Android Authority.

Hneď na prvý pohľad si môžeme všimnúť veľmi netradičné prevedenie fotomodulu, ktorý po novom nie je hranatý a dá sa povedať, že ani pilulkový. Tvarom pripomína skôr vajce.

Huawei P50 Pro render
Údajný Huawei P50 Pro – @OnLeaks/Voice

Huawei P50 Pro môže ponúknuť najväčší fotoaparát vôbec

Zabudnúť nesmieme na objektívy, ktorým poskytne útočisko. Medzi nimi sa má totiž nachádzať až 1-palcový senzor, teda doposiaľ najväčší senzor, aký možno v prostredí smartfónov nájsť. Okrem iného sa má vyznačovať aj konfiguráciou RYYB, ktorá umožní lepšiu priepustnosť svetla. Inými slovami, Huawei P50 Pro má na to stať sa novým kráľom fotografie, a to s ohromným náskokom.

Huawei P50 Pro render
Údajný Huawei P50 Pro – @OnLeaks/Voice

Ďalšou zaujímavosťou je viditeľná prítomnosť IR blasteru, čo je niečo, od čoho väčšina výrobcov upustila už niekoľko rokov dozadu. Huawei sa technológie však z určitého dôvodu nechce vzdať. Osadil ju dokonca aj do minuloročných modelov z radu P40.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €

Porovnajte si ceny minuloročného Huawei P40 Pro u slovenských predajcov:

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať