Prvý vesmírny hotel bude mať bary aj kino, otvorenie sa plánuje na rok 2027

Voyager Class

Vesmírny hotel so špičkovými službami a výhľadom na široký vesmír je niečo, čo sme doposiaľ mali možnosť vidieť len v sci-fi filmoch. Aj sci-fi sa však môže stať realitou. Stačí dobrý nápad, moderné technológie a, samozrejme, obrovská kopa peňazí.

Mnohí by si mysleli, že niečo také je od nás vzdialené ešte niekoľko desaťročí, no nie je tomu tak. Vesmírna stanica Voyager Class, ktorá bude slúžiť ako špičkový vesmírny hotel, má byť funkčná už v roku 2027, pričom s konštrukciou sa má začať len o dva roky skôr. Postará sa o to spoločnosť Orbital Assembly Corporation (OAC), píše UNILAD.

Voyager Class bude plnohodnotný hotel so všetkým, na čo sme boli doposiaľ zvyknutí. Ponúkne izby, bary, kino, reštaurácie a dokonca aj kúpele. Maximálna kapacita? 400 ľudí.

Spoločnosť je plne zameraná na kolonizáciu vesmíru, pričom vesmírny hotel je skvelým spôsobom, ako tento cieľ dosiahnuť. Oficiálna stránka Voyager Class opisuje ako rotujúcu vesmírnu stanicu navrhnutú tak, aby dokázala produkovať rôzne úrovne umelej gravitácie prostredníctvom modifikovania rýchlosti rotácie.

Hotel Voyager Class bude pozostávať z dvoch základných častí

Jej účelom bude poskytnúť ubytovanie pre vesmírne agentúry i turistov, ktorí chcú zažiť život na gigantickej stanici mimo svojej rodnej planéty. Konštrukcia sa bude skladať z dvoch spojených sústredných kruhov.

Jeden kruh bude označený ako vonkajší, druhý ako vnútorný. Vnútorný bude fungovať ako dokovacia stanica, zatiaľ čo vonkajší bude obsahovať obývateľné moduly, solárne panely, radiátory a taktiež aj koľajnicový transportný systém. Práve v tejto časti sa budú môcť návštevníci voľne pohybovať.

Pod vonkajším kruhom sa budú nachádzať priestory, ktoré môže používať napríklad NASA pre svoje výskumy, no taktiež v nich budú môcť byť umiestnené už spomínané reštaurácie, bary či izby na ubytovanie.

Toto všetko by malo byť pripravené a funkčné do roku 2027. Musíme uznať, ide o veľmi ambiciózny cieľ, ktorý rozhodne nebude ľahké dosiahnuť. OAC však vie, čo robí, pričom aj v týchto chvíľach naberá nových talentovaných ľudí, ktorí chcú priložiť ruku k dielu.

Total
37
Zdieľaní
Total
37
Zdieľať