Apple čelí ďalšej žalobe, opäť sa týka spomaľovania iPhonov

Apple má tlačiť užívateľov do výmeny batérie alebo kúpy nového zariadenia.

Apple má na krku ďalšiu žalobu. Opäť sa týka spomaľovania iPhonov, pre ktoré si spoločnosť v minulosti vyslúžila ostrú kritiku. Ide o nekalú praktiku, ktorou takpovediac tlačí zákazníkov k tomu, aby presedlali zo svojho staršieho modelu na nový.

Ako píše server MacRumors, žaloba prišla zo strany spotrebiteľského združenia Deco Proteste sídliaceho v Portugalsku. Apple obviňuje z “úmyselnej manipulácie s výkonom svojich obľúbených zariadení, a to bez vedomia zákazníkov, čím núti tisíce užívateľov k výmene batérie alebo kúpe nového smartfónu”.

Konkrétne agentúra odkazuje na modely iPhone 6, 6 Plus, 6S a 6S Plus. K boju proti týmto praktikám však vyzýva všetkých užívateľov, bez ohľadu na model, ktorý vlastnia. Všetko sa podľa organizácie malo začať s debutom operačného systému iOS 11.

Apple iPhone
FOTO Kārlis Dambrāns / flickr.com

Silné obvinenia na adresu Apple

Tvrdí, že Apple vedel o tom, aký následok bude aktualizácia mať na výkon iPhonov. Aj napriek tomu však mal užívateľov vyzývať k prechodu na túto novú verziu, pričom tí, ktorí tak učinili, si mali všimnúť značného spomalenia či oslabenia výkonu.

S problémom, konkrétne s prístupom spoločnosti Apple, vraj agentúra bojuje už 3 roky, no zatiaľ neúspešne. Volá po podobnom treste, aký technologický gigant dostal nedávno na území Talianska. Musel zaplatiť pokutu o výške 10 miliónov eur, taktiež kvôli manipulácii so stavom svojich smartfónov. Inými slovami, žiada kompenzáciu pre poškodených užívateľov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať