Apple má na krku ďalšiu žalobu, tentokrát kvôli chybným MacBookom

Modely MacBook Pro z roku 2016 a 2017 trpia závažnou chybou.

0
apple macbook pro
Ilustr. foto: maclife.de

Apple má na krku ďalšiu nepríjemnú žalobu. Dôvodom je chybný kábel spájajúci displej s telom notebooku, ktorý sa má nachádzať v interiéroch nedávno uvoľnených 13 a 15-palcových modeloch MacBook Pro. Túto skutočnosť mal výrobca vedome zatajovať, informuje server MacRumors.

Na chybu pred časom poukázal tím z iFixit. Všimol si, že niektoré Pro verzie MacBookov z roku 2016 a 2017 majú nerovnomerne podsvietený displej. To mal byť následok spomínaného kábla, ktorý sa pri opätovnom otváraní a zatváraní displeja opotreboval a stal sa tak chybným.

Displeje poškodených notebookov môžu mať nerovnomerne podsvietenú spodnú časť (javiskový efekt), pričom existuje riziko, že podsvietenie prestane časom fungovať úplne.

macbook pro displej chyba 1
via MacRumors

Ďalšou zlou správou je, že chybe chvíľu trvá, kým sa prejaví. To znamená, že na postihnuté modely už s najväčšou pravdepodobnosťou neplatí záruka, z čoho vyplýva, že za výmenu displeja si užívateľ musí zaplatiť od 600 do 850 amerických dolárov.

Chyba spočíva v dĺžke kábla. Je totiž o 2 mm kratší ako mal byť. Spoločnosť však bola o probléme informovaná a v MacBook Pro z roku 2018 už použila správnu dĺžku. V máji minulého roku sa dokonca objavil aj bezplatný program opráv, no ten sa vzťahoval len na 13-palcové modely MacBook Pro vyrobené v roku 2016.

macbook pro displej chyba 2
iFixit – via MacRumors

Žiadaná je teda náhrada škôd či poplatkov spojených s výmenou displejov poškodených MacBookov a rozšírenie programu opráv aj na 15-palcové modely MacBook Pro.