Apple má na krku ďalšiu žalobu, tentokrát kvôli chybným MacBookom

Modely MacBook Pro z roku 2016 a 2017 trpia závažnou chybou.

0
apple macbook pro
Ilustr. foto: maclife.de

Apple má na krku ďalšiu nepríjemnú žalobu. Dôvodom je chybný kábel spájajúci displej s telom notebooku, ktorý sa má nachádzať v interiéroch nedávno uvoľnených 13 a 15-palcových modeloch MacBook Pro. Túto skutočnosť mal výrobca vedome zatajovať, informuje server MacRumors.

Na chybu pred časom poukázal tím z iFixit. Všimol si, že niektoré Pro verzie MacBookov z roku 2016 a 2017 majú nerovnomerne podsvietený displej. To mal byť následok spomínaného kábla, ktorý sa pri opätovnom otváraní a zatváraní displeja opotreboval a stal sa tak chybným.

Displeje poškodených notebookov môžu mať nerovnomerne podsvietenú spodnú časť (javiskový efekt), pričom existuje riziko, že podsvietenie prestane časom fungovať úplne.

via MacRumors

Ďalšou zlou správou je, že chybe chvíľu trvá, kým sa prejaví. To znamená, že na postihnuté modely už s najväčšou pravdepodobnosťou neplatí záruka, z čoho vyplýva, že za výmenu displeja si užívateľ musí zaplatiť od 600 do 850 amerických dolárov.

Chyba spočíva v dĺžke kábla. Je totiž o 2 mm kratší ako mal byť. Spoločnosť však bola o probléme informovaná a v MacBook Pro z roku 2018 už použila správnu dĺžku. V máji minulého roku sa dokonca objavil aj bezplatný program opráv, no ten sa vzťahoval len na 13-palcové modely MacBook Pro vyrobené v roku 2016.

iFixit – via MacRumors

Žiadaná je teda náhrada škôd či poplatkov spojených s výmenou displejov poškodených MacBookov a rozšírenie programu opráv aj na 15-palcové modely MacBook Pro.