Do bezportovej budúcnosti mieri aj Xiaomi: Takto vyzerá jeho nový koncept futuristického smartfónu!

Xiaomi na zariadenie vlastní celkovo 46 patentov.

Xiaomi pripravuje smartfón budúcnosti. Čínsky výrobca si nechal patentovať nový, doposiaľ nevídaný dizajn, ktorý sa vystatuje displejom zahnutým po všetkých 4 stranách, informuje publikácia Android Authority.

Displej je v podstate hlavným lákadlom nového smartfónu, no jeho prevedenie toho v sebe skrýva viac, než sa na prvý pohľad môže zdať. Ponúka 88-stupňové zakrivenie po všetkých štyroch stranách, teda nielen na bokoch, ako to bolo doposiaľ bežné. Túto formu displeja spoločnosť dosiahla ohýbacím procesom pri až 800-stupňovej teplote.

Smartfón teda neohraničujú žiadne rámky. Môžeme si však všimnúť, že po rohoch je displej prichytený akýmisi klapkami. Xiaomi na zariadenie vlastní celkovo 46 patentov.

Xiaomi - koncept nového smartfónu
Zdroj: Xiaomi

Prichádza o porty, výstupy a tlačidlá. Xiaomi však ponúka alternatívy

Takýto dizajn však smartfón aj ochudobňuje. V jeho tele totiž nie je voľný priestor pre dôležité porty, výstupy a ani tlačidlá. Zariadenie teda nedisponuje slotom pre SIM či microSD karty, tlačidlami na ovládanie hlasitosti, nabíjacím portom, výstupom pre reproduktory a ani hlavným tlačidlom.

TIP REDAKCIE
Honor 60 a Honor 60 Pro sa odhalili na fotografiách, poznáme aj časť špecifikácií

K takmer všetkým uvedeným položkám však existujú alternatívy. Nabíjanie bude prebiehať bezdrôtovo, fotoaparát poputuje pod displej, o konektivitu sa postará eSIM a tlačidlá nahradia dotykové senzory.

Otázka znie jednoducho. Sme na toto pripravení? Názory sa môžu líšiť, no ak by ste tento telefón zobrali a ukázali ho bežnému či laickému užívateľovi, asi by ste sa nestretli s obrovským úspechom. Treba však podotknúť, že ide len o koncept, a teda nie je isté, kedy a či vôbec Xiaomi niečo také vyrobí a prinesie na trh.

Aký je váš názor na zariadenie? Dokázalo by sa podľa vás uchytiť?

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať