icloud

iCloud Heslá: Apple pripravil rozšírenie pre počítače s OS Windows

Zatiaľ nefunguje.

V ekosystéme Apple je používateľom k dispozícii služba iCloud Kľúčenka, ktorá si pamätá heslá, používateľské mená, čísla platobných kariet a podobné informácie. Tieto údaje synchronizuje naprieč zariadeniami a uľahčuje ich zadávanie automatickým vypĺňaním.

iCloud Kľúčenka bola až doteraz výhradnou súčasťou zariadení značky Apple, akými sú iPhone, Mac alebo tablety iPad. Ak ste potrebovali získať prístup k obsahu iCloud Kľúčenky na inom zariadení, mali ste smolu.

To sa však zmenilo. Z obchodu prehliadača Chrome si môžete stiahnuť nové rozšírenie priamo od Apple, ktoré sa nazýva iCloud Heslá. Pre správnu funkčnosť potrebujete dve veci – počítač/notebook s operačným systémom Windows a program iTunes pre Windows (a prehliadač Chrome, samozrejme).

iCloud
Foto: Chrome Web Store

Hoci môže rozšírenie na prvý pohľad vyzerať ako zbytočnosť, určite tomu tak nie je. Uzavretý ekosystém má svoje výhody, no to automaticky neznamená, že si každý spotrebiteľ kúpi všetky zariadenia od jedného výrobcu.

TIP REDAKCIE
Clubhouse prichádza na Android: Na Slovensku bude do 21. mája

Kto používa iPhone s hodinkami Apple Watch, no doma alebo v zamestnaní pracuje s počítačom s operačným systémom Windows, nové rozšírenie iCloud Heslá by mal oceniť.

Pokiaľ medzi takýto používateľov patríte, rozšírenie sa už dá stiahnuť. Zatiaľ sa ale ponáhľať netreba. AndroidPolice hlási, že ešte nefunguje. Potvrdzujú to aj prvé hodnotenia používateľov.

Je zaujímavé, obzvlášť pri značke Apple, že niekto vydal rozšírenie bez toho, aby fungovalo. Zrejme ide len o dočasnú chybu, ktorú sa zakrátko podarí opraviť. iCloud Heslá si môžete stiahnuť z tohto odkazu.

Total
2
Zdieľaní