Spotify prehrá aj skladby uložené v pamäti smartfónu, naznačuje zdrojový kód

Spotify je najobľúbenejšou hudobnou službou sveta, ktorá svojim používateľom zabezpečuje prístup k miliónom a miliónom hudobných skladieb a ďalšiemu obsahu.

Spotify je najobľúbenejšou hudobnou službou sveta, ktorá svojim používateľom zabezpečuje prístup k miliónom a miliónom hudobných skladieb a ďalšiemu obsahu.

Mobilná aplikácia Spotify patrí medzi najsťahovanejšie. Je kvalitná, obsahuje množstvo praktických funkcií a možností. Stále je ale čo zlepšovať. V blízkej budúcnosti sa pravdepodobne dočkáme novej, a rozhodne užitočnej funkcie.

Mobilná aplikácia Spotify by mala zvládnuť prehrávať aj skladby uložené v internom úložisku smartfónu. Ak ste do smartfónu presunuli svoj lokálny hudobný archív, poprípade si sťahujete hudbu z iných zdrojov, prehrať si ju musíte cez integrovaný hudobný prehrávač v smartfóne, poprípade cez prehrávač, ktorý ste si stiahli z obchodu Google Play (napr. Poweramp).

Mať však všetky skladby na jednom mieste by bolo lepšie a práve v tomto smere by mala používateľom vyhovieť aplikácia Spotify.

Blogerka Jane Manchun Wongová našla v zdrojom kóde aplikácie časť, ktorá naznačuje, že Spotify dokáže prehrať aj hudbu uloženú v smartfóne. Novinka sa má týkať verzie aplikácie pre platformu Android.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?
spotify
Foto: Jane Manchun Wongová/Twitter

Hoci by bolo takéto riešenie skutočne praktické, zatiaľ nevieme, kedy sa ho dočkáme. Vývojári radi experimentujú s novými funkciami a nejaký čas môže potrvať, kým ich aplikujú do užívateľskej praxe.

V tomto smere má výhodu hudobná služba Youtube Music, do ktorej môžu používatelia slobodne nahrávať svoje hudobné súbory. Nebolo by prekvapením, keby sa v Spotify konkurenciou inšpirovali.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať