windows tit

Aktualizujte: Microsoft sprístupnil “novú” verziu Windows 10

Windows 10 May 2020 Update

Microsoft minulý rok začal s postupným sprístupňovaním azda najväčšej aktualizácie operačného systému Windows 10, inak známej ako májová aktualizácia či verzia 2004. Dnes, po takmer 8 mesiacoch od jej prvého vydania, gigant prichádza s radostnou novinkou – nová verzia je pripravená na rozsiahle šírenie, upozorňuje server Gizchina.

Je možné, že túto aktualizáciu už máte vo svojom PC nainštalovanú. Nie každý však mal to šťastie. Nová verzia sa totižto stretla s nemalým počtom problémov, následkom čoho ju Microsoft nesprístupnil pre zariadenia či systémy s určitými parametrami. Škála kritických chýb zahŕňala napríklad časté BSOD (modrá obrazovka smrti), nefunkčnosť Google Chrome či iných prehliadačov a mnohé ďalšie nepríjemnosti.

Microsoft Windows 10 aktualizácia

Microsoft strháva všetky bariéry

Microsoft teda musel pred hromadným sprístupnením novej verzie najskôr odstrániť tieto nedostatky. Podarilo sa mu to len nedávno, pričom všetky obmedzenia týkajúce sa šírenia aktualizácie odstavil až minulý mesiac.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Viomi S9 je špičkový vysávač, ktorý sa dostáva na Slovensko. Cena veľmi príjemne prekvapila

Všetky problémy by teda mali byť vyriešené, čo znamená, že si všetci môžu slobodne stiahnuť Windows 10 May 2020 Update, resp. verziu 2004. Ak ju vo svojom zariadení ešte nemáte, prejdite do nastavení vášho PC, zvoľte sekciu aktualizácií a zabezpečenia a zvoľte možnosť vyhľadávania aktualizácie. Ak by vám tento spôsob nefungoval, môžete si novú verziu stiahnuť aj manuálne.

Microsoft taktiež plánuje v blízkom období, konkrétne v máji alebo júni, vydať verziu Windows 10 21H1, teda “prvú” veľkú aktualizáciu roku 2021.

Total
5
Zdieľaní