iPhone 12 Pro Max a Galaxy S21 Ultra sa stretli v teste odolnosti: Ktorý vydrží viac?

Samsung i Apple odviedli skvelú prácu.

Dve špičkové vlajkové lode, iPhone 12 Pro Max a Galaxy S21 Ultra, sa stretli tvárou v tvár v teste odolnosti. Konkrétne išlo o takzvaný drop test, ktorý spočíva, ako samotný názov naznačuje, v sledovaní, z akej výšky musí testované zariadenie padnúť, aby sa drasticky poškodilo či znefunkčnilo.

O otestovanie odolnosti vyššie uvedených kúskov sa postaral YouTuber EverythingApplePro. Jeho video nájdete hneď pod týmto odsekom.

Galaxy S21 Ultra vs iPhone 12 Pro Max: Ktorá vlajková loď je odolnejšia?

Začal zľahka. Zariadenia pustil najskôr z výšky pása. Obidve pád prežili a odniesli si len minimálne poškodenia v podobe odrenín. Na Galaxy S21 Ultra však boli o trochu menej výrazné. Koniec koncov, či už spadli na displej, zadnú stranu či bočnú hranu, obidve zariadenia boli aj naďalej plne funkčné a vyzerali ako nové.

Podobne prebehla aj druhá fáza testovania, v ktorej EverythingApplePro púšťal zariadenia z výšky svojej hlavy. Tentokrát sa však už objavili výraznejšie poškodenia – Samsung po páde smerom zadnou stranou k zemi prišiel o ochrannú vrstvu pre teleobjektív. iPhone si opäť odniesol len zopár škrabancov. Naopak, v páde na displej lepšie obstála vlajková loď od Samsungu, ktorá si s výškou poradila bez poškodenia. Novinka od Apple ju dokázala stráviť taktiež, avšak z kontaktu so zemou si odniesla menšie ryhy.

V tretej fáze začali byť veci zaujímavé, nakoľko si autor priniesol na pomoc rebrík. Tentokrát zariadenia padali z výšky okolo 3 metrov. Hneď pri prvom páde praskla celá zadná strana iPhone 12 Pro Max, zatiaľ čo Galaxy S21 Ultra obišiel bez väčšej ujmy. Inak tomu však bolo pri páde na displej. iPhone pád prežil bez jedinej praskliny, Samsung si odniesol rozsiahle praskliny na spodnej časti displeja. Pochopiteľne, snímač odtlačkov prstov už naďalej nebol funkčný.

Galaxy S21 Ultra
Zdroj: EverythingApplePro

V bežnom živote by nemali sklamať

Koniec koncov, obidve zariadenia si počas drop testu viedli vynikajúco. Apple i Samsung pri svojich najnovších vlajkových lodiach odviedli skvelú prácu, nakoľko prvé skutočne výrazné poškodenia sa objavili až pri pádoch z výšky okolo 3 metrov, čo je naozaj vysoko. V bežnom živote, resp. pri bežných pádoch, by teda zariadenia nemali sklamať, a to dokonca aj bez krytu.