Motorola One Macro

Neskôr, ale predsa. Motorola One Macro dostáva aktualizáciu na Android 10

Pre Moto G Stylus je pripravený Android 11.

Motorola One Macro je cenovo dostupným smartfónom, ktorý bol predstavený v októbri 2019. Výrobca ho vtedy vybavil operačným systémom Android 9 Pie.

Motorola One Macro musela čakať na aktualizáciu na vyššiu verziu operačného systému až do súčasnosti, do roku 2021. Android 10 medzitým stihol nahradiť Android 11, ktorý výrobcovia smartfónov postupne sprístupňujú svojim zákazníkom.

V priebehu tohto mesiaca by mala byť dostupná aj prvá pracovná verzia OS Android 12 určená pre vývojárov.

Aktualizácia pre smartfón Motorola One Macro sa ohlásila jednému z používateľov v Brazílii, dostupnosť hlásia aj zákazníci z Indie. V Európe sa teda ešte neukázala, v najbližších týždňoch by sa to však malo zmeniť.

Softvérový balíček má veľkosť 1,4 GB a obsahuje novembrovú (2020) bezpečnostnú záplatu, informuje AndroidPolice. Či dostane model One Macro aj aktualizáciu na Android 11 je zatiaľ vo hviezdach. Vzhľadom na to, že ide o smartfón nižšej triedy, by sme sa na to nespoliehali.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!
Motorola One Macro
Motorola One Macro

Sú tu aj lepšie správy. Aktualizáciu tiež dostáva smartfón Moto G Stylus 2020 (Moto G Pro), prví zákazníci na ňu natrafili v Spojenom kráľovstve. V tomto prípade sa ale už bavíme o inovácii na Android 11, ktorá je určite aktuálnejšia.

Smartfóny značky Motorola nie sú po softvérovej stránke príliš modifikované. Používajú takmer čistý operačný systém, ktorý výrobca upravuje len mierne. Pridáva napríklad praktické Moto akcie a pár ďalších prvkov.

Vzhľadom na to by sme očakávali, že budú aktualizácie sprístupňované rýchlejšie. Motorola má v pláne aktualizovať na Android 11 celkovo 20 smartfónov, v zozname prirodzene nechýba ani vlajková loď Edge+, ktorej kvality sme preverili v novembri 2020.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať