iPhone X

Google sa zobudil a začal opäť aktualizovať svoje aplikácie pre iOS

Pre tak veľkú a úspešnú spoločnosť akou je Google by nemal byť problém pravidelne aktualizovať svoje aplikácie, ktoré sú navyše ťažiskové vzhľadom na odvetvie, v ktorom firma pôsobí.

Google si ale dal pauzu a svoje aplikácie neaktualizoval od decembra. Nie všetky, len tie, ktoré sú dostupné pre mobilné zariadenia od iOS. Špekuluje sa, že Google aktualizácie pozastavil kvôli novým pravidlám na ochranu osobných údajov, ktoré začal Apple koncom minulého roka uplatňovať. Google však tieto špekulácie vyslovene odmietol, uvádza The Verge.

Podľa aktualizovaných pravidiel musia vývojári pri svojich aplikáciách uvádzať, aké údaje zbierajú a akým spôsobom s nimi nakladajú. Pokiaľ vývojár tieto informácie neuvedie, Apple aplikáciu, hru alebo ich aktualizácie neschváli.

aplikacie
Foto: Apple

Po 2-mesačnom období ticha sa Google prebral a začal svoje aplikácie pre iOS opäť aktualizovať. Teda minimálne jednu, ktorou je YouTube, píše The Verge. Už skôr ale aktualizoval Prekladač, aplikáciu platformy Stadia či Authenticator.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 neostane sám: Výrobca okrem vlajkovej lode predstaví aj odľahčený model

Gmail, Vyhľadávanie, Dokumenty alebo Fotky pre iOS zatiaľ aktualizáciu nedostali. Predpokladáme, že po vzore YouTube prídu na rad aj tieto aplikácie.

Aktualizácie aplikácií nie sú dôležité iba kvôli novým funkciám, ktoré môžu obsahovať. Nemenej podstatné sú opravy chýb a zabezpečenia, ktoré by mohli zneužiť kybernetickí kriminálnici.

Staré verzie aplikácií robili a robia používateľom systémov iOS problémy. Pokus o prihlásenie sa do Gmailu môže stroskotať práve na tom, že je aplikácia zastaraná.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať