galaxy s21

Má váš Galaxy S21 nižšiu výdrž na jedno nabitie? Aktualizácia je už na ceste

+ vylepšenie pre slúchadlá Galaxy Buds Pro

Pokiaľ ste si zadovážili jednu z nových vlajkových lodí z rodiny Galaxy S21 a nainštalovali ste si februárovú bezpečnostnú záplatu, možno ste postrehli zhoršenú výdrž na jedno nabitie.

Problém so zhoršenou výdržou na jedno nabitie sa týka zariadení Galaxy S21 s procesorom Exynos. Teda tých, ktoré sa predávajú aj na našom trhu. Problém nie je plošný, stretlo sa s ním ale dosť používateľov na to, aby Samsung vydal opravnú aktualizáciu.

Podľa Sammobile je aktualizácia dostupná v „desiatkach krajín“. Ak ju vám váš smartfón ešte neponúkol, určite sa tak udeje vo veľmi blízkej dobe. Hlásenia z XDA fóra pre vývojárov potvrdzujú, že aktualizácia problém skutočne rieši.

Nejde pritom o jedinú aktualizáciu, ktorú Samsung v tomto čase vypúšťa do sveta. Druhý update prichádza do slúchadiel Galaxy Buds Pro, ktoré výrobca predstavil spolu s top-end zariadeniami Galaxy S21.

TIP REDAKCIE
Huawei to nevzdáva: Možný dizajn Mate 50 ukazuje vznik fotomonštra!
galaxy buds pro
Samsung Galaxy Buds Pro

V tomto prípade softvérový balíček nič neopravuje, ale vylepšuje, a to rovno dve kľúčové funkcie slúchadiel. Po aktualizácii by malo lepšie pracovať aktívne potláčanie hluku a funkcia Ambient Sound, ktorá prepúšťa zvuky z okolia tak, aby ste si užili svoju hudbu, no zároveň počuli dianie okolo seba.

Aktualizácia má veľkosť len 2 MB, takže ju pohodlne a rýchlo stiahnete aj na mobilnom pripojení. Pôvodne bola vydaná v USA približne pred týždňom, teraz si však razí cestu aj na medzinárodný trh.

Porovnajte si ceny Samsung Galaxy S21+ u slovenských predajcov:

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať