Ford Mustang Mach-E

Ford stavil na Android, od roku 2023 bude súčasťou všetkých áut značky

Google a Ford uzavreli partnerstvo.

Ak si po roku 2023 kúpite automobil značky Ford alebo Lincoln, ovládať budete palubný systém postavený na operačnom systéme Android. Pozor, reč nie je o platforme Android Auto. Tá už je automobilkou podporovaná.

Zmluva o spolupráci medzi automobilkou Ford a spoločnosťou Google bola uzavretá na obdobie 6 rokov. Počas tohto obdobia bude novo vytvorený tím odborníkov pracovať na vylepšeniach, ktoré nemajú byť prínosné len pre Ford samotný, ale aj pre celý automobilový priemysel.

Všetky autá značiek Ford a Lincoln budú po roku 2023 už od výroby vybavené digitálnou asistenciou, obchodom Google Play, mapami Google a ďalšími, bezdrôtovo aktualizovanými aplikáciami a službami.

Preferovaným poskytovateľom cloudových služieb sa stane platforma Google Cloud. Spoločnosť bude z vozidiel zbierať prevádzkové údaje a ďalšie dáta, ktoré využije pri ďalšom rozvoji technológií automobilového priemyslu.

ford
Ilustr. foto: Polestar

Umelá inteligencia a strojové učenie pomôže s vytvorením nového modelu predaja vozidiel a rovnako by mala prispieť k inováciám v oblasti výroby áut. Produkcia áut by tak mohla prebiehať rýchlejšie a efektívnejšie.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!

Od doby, kedy Ford spustil revolučnú pásovú výrobu modelu T, už ubehlo viac ako sto rokov. Ak by mal niekto spôsob výroby vozidiel posunúť na novú úroveň, Ford je ideálnym adeptom. Z hľadiska predaja áut by sme mohli očakávať zákaznícke ponuky šité na mieru, poprípade predaj vozidiel cez internet.

Spoločnosti však konkrétnejšie plány nepredstavili a poskytli skôr všeobecné informácie, hoci nadšením z nadviazaného partnerstva nešetria. Používatelia zariadení od Apple hromžiť nemusia. Systém Apple CarPlay bude podporovaný aj naďalej.

Pre Google nejde o prvú úzku spoluprácu, výsledkom ktorej má byť hlbšia integrácia operačného systému Android do automobilov. Už skôr ju nadviazal so značkou Volvo. OS Android je súčasťou elektromobilu Polestar 2 alebo menšieho SUV XC40, o ktorom sme písali ešte v októbri 2019.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať