Bitcoin láme nové rekordy: Jeho cena sa dostala cez 51 tisíc dolárov

Kryptomena Bitcoin pokračuje v posilňovaní. Ak by ste si jeden chceli kúpiť v dnešnej dobe museli by ste zaň zaplatiť vyše 51 000 dolárov. Prudký rast kryptomena zaznamenala po vstupe výrobcu elektromobil Tesla, ktorý ju nakúpil v celkovej hodnote 1,5 miliardy dolárov.

K prekonaniu hranice 50 tisíc dolárov došlo prvýkrát v utorok, k prekonaniu hranice 51 tisíc dolárov deň na to. Cena kryptomeny sa prudko začala zvyšovať koncom minulého roka. Kým sa ešte v októbri 2020 kryptomena predávala za približne 10 000 dolárov, v novembri to už bolo 20 000 dolárov.

Bitcoin
Cena naďalej rastie

Pôjde Bitcoin ďalej hore?

Cenu 40 000 dolárov, ktorá dlhšie ostávala maximom sa jej podarilo prekonať začiatkom januára. Mnohí analytici a investori očakávajú, že sa cena Bitcoinu tento rok môže vyšplhať na 50 tisíc až 500 tisíc dolárov za 1 jednotku.

Jedným dychom dodáme, že investovanie do kryptomien je rizikovou záležitosťou, hlavne z krátkodobého hľadiska. Cena prudko kolíše smeroch hore, no aj smerom dole.

Ak by ste mali záujem o zakúpenie kryptomeny, pripravili sme si pre vás krátky návod, ako tak môžete spraviť bez platenia poplatkov a s malým bonusom.