e-tron GT

Audi e-tron GT: Nový elektromobil vyzerá úchvatne, 100 km dojazdu dobije za 10 minút

Krása. Až na tú cenu.

Spoločnosť Audi oficiálne predstavila sériovú podobu elektromobilu e-tron GT, ktorý sa verejnosti predviedol ako koncept na autosalóne v LA ešte v roku 2018. Komerčná verzia od konceptu príliš neodskočila.

Audi e-tron GT je tak luxusným 4-dverovým elektromobilom s atraktívnym dizajnom a špičkovou technikou, ktorú automobilka prevzala z modelu Porsche Taycan. Nový e-tron GT je zatiaľ najvýkonnejším elektromobilom z dielne Audi, ktorý sa bude predávať v dvoch verziách, uvádza The Verge.

 Audi e-tron GT
Foto: Audi

Štandardná verzia má výkon približne 470 koní, v režime overboost výkon poskočí na 522 koní. Z nuly na stovku zrýchli za 4,1 sekundy, čo nie je zlé na auto vážiace 2,3 tony. Audi e-tron GT RS poskytne výkon cez 590 koní (overboost 637 koní) a zrýchlenie z nuly na stovku za 3,3 sekundy.

Obe verzie zdieľajú dvojmotorovú koncepciu s pohonom všetkých kolies, 93 kWh batériu (využiteľných 85 kWh) a 800-voltový elektrický systém s rýchlym nabíjaním. Na vysokorýchlostnej nabíjacej stanici zákazník získa dojazd 100 kilometrov len po 10 minútach nabíjania.

Foto: Audi

Ak ste si už čo to prečítali o Porsche Taycan, čísla uvedené vyššie by vám mali byť povedomé. Aby sme nezabudli, elektrická raketa od Audi prejde na jedno nabitie 488 kilometrov (štandard WLTP).

TIP REDAKCIE
Rad Galaxy Note zrejme skončí nadobro, Samsung mal zastaviť výrobu

Interiér vozidla zostáva verný moderným kontúram Audi. 12,3-palcový digitálny prístrojový panel dopĺňa 10,1-palcový dotykový displej.

Foto: Audi

Nechýba LTE modem pre pripojenie na internet a zdieľanú WiFi, navigácia s mapami Here, mobilná aplikácia s funkciou odomykania vozidla, bezdrôtové CarPlay a Android Auto a rad ďalších prvkov a senzorov, ktoré nesmú v elektromobile najvyššej triedy chýbať.

Audi e-tron GT: Cena

Základný e-tron GT sa bude v Európe predávať od 99 800 eur. Cenu tradične nafúkne doplnková výbava. Svetlomety Matrix LED, head-up displej, natáčanie všetkých kolies, zvuk Bang & Olufsen, strecha vystužená karbónom, masážne sedadlá, dodatočná zvuková izolácia okien…dokúpiť sa dá veľa vecí.

Audi e-tron GT
Foto: Audi

Časť z prémiovej výbavy bude štandardom vo verzii e-tron GT RS. Ďalšia príplatková výbava ale dokáže predražiť aj tento model. Cena inak začína na sume 138 200 eur.

Audi e-tron GT je pekným technologickým kúskom, ktorý si však užijú najmä majetnejší spotrebitelia.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať