Facebook chce užívateľom zobrazovať menej politického obsahu

Zatiaľ len na vybraných územiach

Politiky je všade viac než dosť. Stretávame sa s ňou každý deň v asi každom médiu. Či už je reč o rádiu, televízii alebo internete, politicky orientovaný obsah si nájde cestu všade. A to sa nie každému páči.

Pochopiteľne, politika sa prebojovala aj na sociálne siete. Primárnym účelom je informovanosť užívateľov, no zdá sa, že ich často skôr poburuje, čo má za následok nepríjemné hádky sprevádzané kopou urážok a, samozrejme, vulgarizmov.

Najviac takýchto prípadov možno vidieť na najväčšom hráčovi na trhu, sociálnej sieti Facebook. Mark Zuckerberg, šéf spoločnosti, si však je tejto skutočnosti vedomý a preto sa spolu so svojím tímom rozhodol zakročiť – na vybraných územiach Facebook začína zobrazovať menej politicky orientovaného obsahu. O novinke informuje publikácia Neowin.

Facebook
Šéf Facebooku Mark Zuckerberg

Facebook si dá záležať

Novinka sa začína testovať na pôde Brazílie, Kanady a Indonézie, pričom v najbližších týždňoch sa prepracuje aj do Spojených štátov amerických. Následne má Facebook v pláne testovať viacero rôznych prístupov k politickému obsahu, resp. bude hľadať spôsoby, ako tento obsah hodnotiť. Tento proces bude zahŕňať aj rozosielanie dotazníkov, na základe ktorých sa bude merať efektivita jednotlivých prístupov.

Treba však poznamenať, že redukcia politického obsahu sa nebude nijak týkať príspevkov ohľadom pandémie COVID-19. Musia však pochádzať z oficiálnych zdrojov, je jedno či miestnych alebo vládnych.

TIP REDAKCIE
EÚ prichádza s novou smernicou: Poistenie zrejme bude povinné aj pre výkonnejšie elektrické kolobežky

Nový prístup Facebooku taktiež neznamená, že politický obsah úplne vymizne. Len bude o niečo ťažšie naň natrafiť.

Testovanie bude prebiehať postupne, preto bude chvíľu trvať, kým sa novinka dopracuje do viacerých oblastí.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať