Apple investuje 3,6 miliardy dolárov do Kia: Prvý Apple elektromobil má prísť do roku 2024

S automobilkou môže uzavrieť spoluprácu už 17. februára.

Apple pokračuje v poctivej práci na svojom vôbec prvom elektromobile. Jeho projekt, Apple Car, by sa mal na cesty dopracovať v priebehu najbližších rokov.

V súvislosti s pokračujúcou prácou na svojom projekte má americký gigant investovať približne 3,6 miliardy dolárov (cca 2,9 miliardy eur) do automobilky Kia, upozorňuje MacRumors. Práve tá sa má totiž postarať o výrobu elektromobilu. Proces bude prebiehať na území Spojených štátov amerických, konkrétne v štáte Georgia.

Dve spoločnosti majú uzavrieť spoluprácu už 17. februára. Jej cieľom je priniesť elektromobil k životu do roku 2024, čo je oveľa skôr, než sa pôvodne predpokladalo. Predošlé špekulácie tvrdili, že jeho príprava zaberie “najmenej polovicu dekády”, čiže 5 rokov a viac.

Apple Car
Takto si elektromobil od Apple predstavuje dizajnér Erick Martinez. Vizualizáciu zverejnil v januári 2019.

100 tisíc kusov Apple Car ročne

Americký gigant však má očividne iné plány. Akonáhle elektromobil postúpi do fázy masovej produkcie, spoločnosti prejdú na druhú časť svojho plánu, ktorým je výroba najmenej 100 tisíc kusov ročne.

TIP REDAKCIE
Muž z Indie si objednal iPhone 12. V krabičke našiel dve mydlá

K príprave projektu sa nedávno vyjadril aj známy analytik Ming-či Kuo. Konkrétne tvrdí, že elektromobil príde najskôr v roku 2025, no vraj nie je ani preloženie na neskôr. Ďalej uvádza, že bude používať platformu E-GMP od Hyundai (materskej spoločnosti Kia).

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať