Xiaomi plánuje prekonať Galaxy S21 Ultra: Mi 11 Pro má podporovať 120x priblíženie

Xiaomi má v pláne predstaviť vylepšený model v podobe Mi 11 Pro. Pochopiteľne, môžeme sa tešiť na poriadnu nálož vysokých čísel azda v každom smere.

Galaxy S21 Ultra bude mať čoskoro veľmi silnú konkurenciu, minimálne čo sa priblíženia týka. Huawei totiž plánuje v blízkej budúcnosti predstaviť rad P50, ktorý bude podporovať až 200-násobné priblíženie. Do boja sa však pridá ešte jeden výrobca.

Konkrétne je reč o Xiaomi. Spoločnosť na konci minulého roka predstavila model Mi 11, ktorý započal éru rovnomennej série. Zatiaľ má len jedného člena, no už o pár týždňov sa rozrastie o ďalšieho.

Xiaomi má v pláne predstaviť vylepšený model v podobe Mi 11 Pro. Pochopiteľne, môžeme sa tešiť na poriadnu nálož vysokých čísel azda v každom smere.

Jedným z nich je aj fotoaparát. Naznačuje to nové tvrdenie renomovaného informátora Digital Chat Station, podľa ktorého má Mi 11 Pro disponovať podporou pre až 120-násobné priblíženie. Na novinku upozornil server Gizmochina.

Zdroj: Digital Chat Station – Weibo/Gizmochina

Na rozdiel od Mi 11 bude top-end variant vybavený štyrmi snímačmi, nie troma. Taktiež sa predpokladá, že výrobca upustil od vertikálneho rozloženia a namiesto toho fotoaparáty rozmiestni do tvaru štvroca (2 x 2).

Prvotriedna kvalita je zárukou

Mi 11 Pro údajne ponúkne rovnaký displej ako Mi 11. Reč je o 6,81-palcovom OLED paneli s 2K rozlíšením (2 048 x 1 080 pixelov), obnovovacou frekvenciou 120 Hz, hustotou pixelov 515 ppi a jasom až 1 500 nitov. Počíta sa aj s podporou pre MEMC a konverziu SDR na HDR. Kvalita teda bude prvotriedna.

Zdroj: Xiaomi

Keďže je reč o vlajkovej lodi, nie je pochýb, že zariadenie bude poháňať špičkový čipset Snapdragon 888 od Qualcommu, rovnako ako Mi 11. Očakávať však môžeme rôzne konfigurácie operačnej pamäte a úložiska. V rámci softvéru sa môžeme tešiť na už predinštalovaný Android 11, ktorý bude spolupracovať s vlastným rozhraním MIUI.

Mi 11 Pro má byť predstavený po Čínskom novom roku, teda niekedy v polovici februára.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať