Nabíjanie Tesly

Vláda USA presedlá na elektromobily, oznámil nový prezident Biden

Vozový park s nulovými emisiami.

Novozvolený americký prezident Joe Biden chce aktualizovať vozový park federálnej vlády, v rámci čoho postupne nahradia vozidlá poháňané fosílnymi palivami elektromobily vyrobené v USA, informuje The Verge.

Joe Bident tento krok predostrel už vo svojej predvolebnej kampani. Podľa dostupných údajov (2019) používa vláda USA celkovo takmer 650 000 áut, z toho 245 000 osobných automobilov, 173 000 vojenských vozidiel a 225 000 doručovateľských vozidiel využívaných Poštovou službou Spojených štátov.

Viac nabíjacích staníc pre elektromobily aj pracovných miest

Joe Biden plány ohlásil po podpise nariadenia „Buy American“ zameraného na podporu nákupu tovarov vyrobených v USA.

Takýmto spôsobom by mohli v automobilovom priemysle USA vzniknúť až milióny nových pracovných miest. Cieľom je urobiť z Ameriky globálneho lídra vo výrobe elektrických vozidiel s nulovými emisiami, ako aj pridružených dielov a vstupných materiálov.

Okrem toho by malo v USA vzniknúť 550 000 nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá a počíta sa aj vytvorením dotačného systému, ktorý poskytne spotrebiteľom zľavy a stimuly pri výmene auta s tradičným pohonom za elektromobil.

TIP REDAKCIE
Toto doma nemôže chýbať žiadnemu kutilovi: Gravírovačka za neprekonateľnú cenu a dopravou zadarmo!
Elektromobily Ford E-Transit sa dostane do predaja v roku 2022.

Plány americkej administratívy určite potešia všetkých výrobcov automobilov so sídlom v USA, ktorí investujú alebo plánujú investovať do elektromobility. Na um prichádza najmä automobilka Tesla, ktorá je v kontexte elektrických áut asi najznámejšia.

Zabúdať však netreba ani na konkurenciu – značku Rivian či tradičných výrobcov áut, ktorí sa taktiež zameriavajú na rozvoj elektromobility. Ford a General Motors investujú do vývoja elektrických vozidiel miliardy dolárov.

Poštová služba Spojených štátov asi nebude potrebovať luxusný Model X značky Tesla, ale skôr elektrickú dodávku s efektívnou prevádzkou a dostatočne veľkým úložným priestorom.

Hoci je elektromobilita trendom, obmena vládneho vozového parku nebude jednoduchá. Ponuka elektromobilov vyrobených v USA nie je ani zďaleka taká bohatá ako ponuka klasických áut.

Okrem toho sú elektromobily stále relatívne drahé, výmena flotily áut si teda vyžiada značný objem zdrojov. Prebiehať ale bude postupne, náklady sa tak aspoň rozdelia v čase.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať