Nový šéf Intelu: Apple je lifestylová firma, nemôžu mať lepšie procesory ako my

Intel sa zmieta vo veľkých problémoch. Na poli x86 procesorov ho výrazne dobehol konkurenčný AMD,na poli ARM zas boduje Apple s ich novým čipom M1.

Intel sa zmieta vo veľkých problémoch. Na poli x86 procesorov ho výrazne dobehol konkurenčný AMD, na poli procesorov postavených na architektúre ARM zas boduje Apple s ich novým čipom M1. Prichádzajúci šéf Intelu Pat Gelsinger, ktorý má inžinierske skúsenosti a prax dlhú niekoľko desaťročí tak zhodnotil aktuálnu situáciu v spoločnosti. Slovami teda nešetril.

Musíme prináša lepšie produkty pre PC ekosystém ako čokoľvek čo vyrába lifestylová spoločnosť v Cupertine,povedal. Je viac než zjavné, že Gelsinger priamo naráža na čip Apple M1, ktorý sa minulý rok objavil v prvých MacBookoch.

Zmeny v Inteli sú nutné. Aj preto len po dva a pol roku odchádza pôvodný riaditeľ Robert Swan. Zmena nie je len v menách ale aj v tom, akými skúsenosťami obaja páni disponujú. Zatiaľ čo Swan má skôr manažérske postavenie, Gelsinger dlhé roky zastával vysoké inžinierske posty. Podieľal sa, koniec koncov, na vývoji procesorov a je jedným z hlavných architektov procesora 80486. Vďaka jeho zásluhám Intel na trh uviedol aj procesory radu Core a Xeon.

Intel má veľký problém s prechodom na 10 nm, resp. 7 nm výrobný proces. Ich najnovší rad procesorov, ktorý sa na trh dostáva len teraz, je stále vyrábaný zastaralou, aj keď vylepšenou 14 nm technológiou.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

To by sa v budúcnosti malo zmeniť. Hovorí sa napríklad o tom, že Intel výrobu procesorov ako zákazník zadá spoločnosti TSMC, ktorú využívajú aj ďalšie firmy, AMD nevynímajúc.

Či bude výmena človeka na najvyššej pozícii stačiť na otočenie situácie však ostáva otázkou, na ktorú nebudú čakať len investori, ale hlavne zákazníci po celom svete.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať