Qualcomm má pracovať na špičkovom procesore pre PC

Chystaný Snapdragon pre PC má byť nástupcom Snapdragon 8cx a zároveň priamym konkurentom pre M1, ktorý Apple predstavil v novembri minulého roku.

Qualcomm zrejme v blízkej budúcnosti rozšíri svoje portfólio o nový produkt. Podľa dostupných informácií totižto pracuje na novom top-end ARM procesore pre PC, informuje server Lowyat.

Chystaný SoC (System On a Chip) pre PC má byť nástupcom Snapdragon 8cx a zároveň priamym konkurentom pre M1, ktorý Apple predstavil popri nových MacBookoch v novembri minulého roku.

Podľa nemeckého webu WinFuture sa má nový kúsok skrývať pod označením SC8280. Taktiež dodáva, že Qualcomm experimentuje hneď s niekoľkými verziami procesoru, medzi ktorými sa má nachádzať napríklad variant s 8 GB RAM typu LPDDR5 či verzia s 32 GB RAM typu LPDDR4X.

snapdragon 865
Iustr. foto.

Viac ako 8 jadier?

Rozmery procesoru údajne dosahujú 20 x 17 mm, čo naznačuje, že bude domovom pre viac ako 8 jadier. Žiaľ, ohľadom taktovacích frekvencií, či už bežných alebo maximálnych, zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne bližšie informácie.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Rovnako sa nevie, aké typy jadier plánuje Qualcomm použiť. Špekuluje sa o Cortex-X1 alebo Cortex-A78, no vylúčená nie je ani možnosť, že výrobca uplatní obidve verzie, resp. ich kombináciu.

Koniec koncov, drvivá väčšina kľúčových detailov je v tomto momente neznáma. To nanešťastie platí aj pre dátum predstavenia, ktorý nám Qualcomm ešte len má oznámiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať