Xperia 1 a Xperia 5: Sony posiela aktualizáciu na Android 11 do ďalších zariadení

Zoznam smartfónov aktualizovaných na najnovšiu verziu operačného systému Android 11 sa v tejto chvíli rozrastá o dve zariadenia z dielne Sony.

Zoznam smartfónov aktualizovaných na najnovšiu verziu operačného systému Android 11 sa v tejto chvíli rozrastá o dve zariadenia. Japonský výrobca Sony započal inováciu modelov Xperia 1 a Xperia 5.

Podľa harmonogramu, ktorý spoločnosť zverejnila koncom novembra, mali smartfóny Xperia 1 a Xperia 5 obdržať Android 11 až vo februári. Na základe hlásení sa však aktualizácia už rozpína medzi používateľmi z vybraných oblastí sveta.

Skorší príchod nového systému, ktorého súčasťou je aj decembrová bezpečnostná záplata, je určite vítaný. Napriek tomu pár dní a týždňov potrvá, kým prebehne aktualizácia na všetkých modeloch.

Xperia 5
Xperia 5. Foto: Sony

Xperia 1 a Xperia 5 sú druhé v poradí, ktorým prislúcha aktualizácia na Android 11. Ešte v decembri 2020 stihol výrobca inovovať súčasný vlajkový top model Xperia 1 Mark II. Neskôr dostanú aktualizáciu aj ďalšie smartfóny z portfólia Sony. Minimálne tie novšie.

Ak ste si model Xperia 1 alebo Xperia 5 zakúpili, skontrolujte si v najbližšej dobe dostupnosť aktualizácie v nastaveniach smartfónu. Mala by sa ohlásiť sama formou notifikácie, no za overenie nič nedáte.

TIP REDAKCIE
Ruský súd zastavil predaj smartfónov Samsung, týka sa to 61 modelov
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať