Podporu pre dotykové pero S Pen dostanú ďalšie zariadenia, naznačil Samsung

Čerstvo predstavený Samsung Galaxy S21 Ultra je prvým smartfónom mimo radu Galaxy Note, ktorý si rozumie s dotykovým perom S Pen.

Čerstvo predstavený Samsung Galaxy S21 Ultra je prvým smartfónom mimo radu Galaxy Note, ktorý si rozumie s dotykovým perom S Pen.

Zatiaľ ťažko povedať, či ide o jednoznačnú výhodu. To ukáže aj záujem zo strany spotrebiteľov, ktorí si môžu S Pen k smartfónu S21 Ultra dokúpiť zvlášť ako voliteľné príslušenstvo.

Pravdou tiež je, že S Pen v Galaxy S21 Ultra nie je tým istým ako S Pen v Galaxy Note20 Ultra. Ponuka funkcií súvisiacich s dotykovým perom nie je taká komplexná a široká ako v prípade radu Note. Okrem toho, dotykové pero sa nedá vložiť do tela najnovšieho vlajkového smartfónu od Samsungu.

Ak ho bude chcieť mať používateľ stále pri sebe, musí si okrem pera, ktoré stojí približne 40 eur, zakúpiť aj jeden z dostupných špeciálnych krytov, ktoré obsahujú štrbinu pre S Pen. Užtak rozmerný a ťažký smartfón tak kvôli masívnejšiemu krytu získa ďalšie gramy a milimetre navyše.

S Pen
Kryt s dotykovým perom pre Galaxy S21 Ultra

Či už sa vám S Pen páči, alebo nie, Samsung chce jeho dostupnosť ešte viac rozšíriť. Vyplýva to z vyjadrenia spoločnosti pre server Sammobile. Samsung v ňom uvádza, že je odhodlaný inovovať skúsenosti z používania mobilných zariadení s cieľom zlepšiť a zjednodušiť život spotrebiteľom.

Zaradenie podpory pera S Pen do smartfónu Galaxy S21 Ultra Samsung označuje ako „odvážne rozhodnutie“ s tým, že v budúcnosti rozšíri dostupnosť dotykového pera o „ďalšie kategórie zariadení“.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S21 Ultra OFICIÁLNE: Nádherný dizajn, Exynos 2100 a cena 1249 €!

Aj keď z vyjadrenia nič konkrétnejšie nevyplýva, môžeme predpokladať, že sa pero časom objaví v nadchádzajúcich skladacích zariadeniach, poprípade sa tiež dostane do lacnejších smartfónov a tabletov.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať