OnePlus zlepší kvalitu fotoaparátov svojich smartfónov, prezradil šéf spoločnosti

Smartfóny značky OnePlus sú medzi spotrebiteľmi obľúbené.. Kombinácia kvalitného hardvéru a dobre optimalizovaného systému robí svoje.

Smartfóny značky OnePlus sú medzi spotrebiteľmi obľúbené a kladne ich hodnotia aj mnohí recenzenti. Kombinácia kvalitného hardvéru a dobre optimalizovaného systému s pravidelnými aktualizáciami robí svoje.

OnePlus si okrem toho dáva záležať na marketingu, ako aj na úzkom kontakte s komunitou fanúšikov. Smartfóny čínskeho výrobcu sa môžu popýšiť aj slušnou fotografickou výbavou, pravdou však je, že na konkurenciu v tomto smere trochu strácajú. V blízkej budúcnosti by sa to ale malo zmeniť.

Spoluzakladateľ a súčasný generálny riaditeľ OnePlus Pete Lau v diskusii na sociálnej sieti Weibo prezradil, že v spoločnosti sa v rámci výskumu a vývoja sústredia práve na zlepšenie kvality fotoaparátov. Informuje o tom web GSMArena.

oneplus 7 pro
Trojitý fotoaparát OnePlus 7 Pro

Čerstvá správa je tak v súlade s predchádzajúcimi, ale zatiaľ nepotvrdenými informáciami, ktoré hovoria, že OnePlus siahne po kapacitách spoločnosti Leica. Spolupráca s významnou nemeckou firmou, ktorá vyvíja fotoaparáty od roku 1913, by mala priniesť svoje ovocie.

Pre príklad netreba chodiť ďaleko. So spoločnosťou Leica už pár rokov spolupracuje čínsky Huawei, ktorého vlajkové smartfóny pravidelne prepisujú fotografický rebríček DxOMark.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Momentálne sa na vrchole tohto rebríčka nachádza Huawei Mate 40 Pro+. Hneď pod ním je súrodenec Mate 40 Pro a v prvej päťke sa stále drží aj top-end model P40 Pro. Kvalita fotoaparátov v smartfónoch je pre spotrebiteľov dôležitá a nič sa na tom nezmení aj v roku 2021.

Otázne je, ako sa investície do zlepšenia fotoaparátov prejavia na maloobchodnej cene budúcich zariadení. Taký Mate 40 Pro síce fotí lepšie, no je aj výrazne drahší. Na náš trh vstúpil s cenou 1200 eur. OnePlus 8 Pro stojí 899 eur.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať