Elon Musk: Elektrické dodávky Tesla budú, zapisujem si ich na zoznam

Elon Musk chce rozšíriť portfólio Tesly o ďalšiu kategóriu vozidiel.

Elon Musk na poslednej schôdzi akcionárov prezradil niečo, čo potešilo celý komerčný sektor. Tesla by mohla začať vyrábať elektrické dodávky, ktoré by postupne nahradili dodávky na fosílne palivá. Firmy sú nadšené, prevádzka tradičných dodávok je podľa nich príliš drahá.

Tesla mala nedávno pravidelný zraz akcionárov ku najnovším finančným výsledkom za uplynulý kvartál. Elon Musk na stretnutí ukázal hneď niekoľko noviniek, hlavne teda facelift interiéru vlajkových lodí firmy – Model S (2021) a Model X (2021). Okrem toho však z úst Muska zaznamela veľmi zaujímavá informácia týkajúca sa ďalších plánov automobilky. Podľa Muska by sa Tesla mohla pustiť do výroby elektrických dodávok pre komerčný sektor, aj pre jednotlivcov.

Tesla interiér
Tesla predstavila nový interiér svojich vozidiel.

Elon Musk: Tesla dodávku by sme chceli vyrábať

Myslím si, že Tesla v budúcnosti takmer určite bude vyrábať elektrickú dodávku,“ povedal Musk. Náznaky elektrickej dodávky Tesly siahajú ešte do roku 2018, keď Elon Musk poznamenal, že spolupráca s Mercedesom by bola výborná. Len si to predstavte. Elektrický Sprinter s technológiami od Tesly by určite nebol na zahodenie. Prípadnú realizáciu plánu chvália aj podnikatelia, ktorí nie sú spokojní s tým, že v priebehu roka minú nemalé množstvo fosílneho paliva.

TIP REDAKCIE
EÚ prichádza s novou smernicou: Poistenie zrejme bude povinné aj pre výkonnejšie elektrické kolobežky

Elektrická dodáva Tesly je však hudba budúcnosti. Momentálne pracujú na mnohých projektoch naraz, s ktorými sa najskôr musia popasovať. O tom, že sú extrémne zaneprázdnení svedčí aj fakt, že hyperšportový Tesla Roadster hlási zdržanie a príde až v roku 2022.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať