Tesla Roadster sa zatiaľ na cesty nedostane, Elon Musk hlási zdržanie

Tak trochu sme to tušili.

Písal sa rok 2017, keď automobilka Tesla predstavila prototyp druhej generácie elektromobilu Roadster. Vozidlo nezaujalo len svojÍm dizajnom, ale tiež vysokou cenou a šialenými parametrami.

Tesla Roadster za 200 000 dolárov má zrýchľovať z 0 na približne 100 km/h za 1,9 sekundy a na jedno nabitie by mala prejsť necelých 1000 kilometrov. Rovnako uletene pôsobí maximálna rýchlosť 402 kilometrov za hodinu.

Tesla Roadster sa mala podľa pôvodného plánu začať vyrábať v roku 2020. Výrobné linky sa však zatiaľ s projektom pasovať nemusia. Elon Musk na sociálnej sieti Twitter oznámil, že výroba začne až v budúcom roku 2022.

tesla roadster
Elon Musk počas predstavenia Tesly Roadster. Foto: USA Today

Vozidlo je stále vo vývoji a šéf automobilky Tesla dúfa, že sa ho podarí dokončiť ešte tento rok. Inžinieri podľa oznámenia pokračujú v prácach na pohonnom ústrojenstve tvorenom tromi elektromotormi a taktiež na batérii.

TIP REDAKCIE
Formula E ukázala najefektívnejšie pretekárske auto na svete

Tesla medzičasom aspoň osviežila vzhľad elektromobilov Model S a Model X, ktoré dostali prepracovaný interiér a herný systém s výkonom podobným konzole PlayStation 5. Pre najnáročnejších zákazníkov je pripravená Tesla Model S Plaid+ so zrýchlením pod 2,1 sekundy a dojazdom 840 kilometrov.

Stále je lacnejšia ako meškajúci Roadster. V Nemecku si zaň Tesla vypýta 140 000 eur.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať