Google vylepšuje Street View, zábery ulíc a miest stačí zachytiť smartfónom

Google vo svojom blogu oficiálne predstavil režim Connected Photos pre službu Street View, ktorá bude vďaka nemu ešte bohatšia o zábery ulíc a miest. 

Spoločnosť Google vo svojom blogu oficiálne predstavila režim Connected Photos pre obľúbenú službu Street View, ktorá bude vďaka nemu ešte bohatšia o podrobné zábery ulíc a miest. 

Pomocou služby Street View môžeme navštíviť rozličné miesta na svete a poprechádzať sa po ich uliciach pohodlne, cez obrazovku smartfónu alebo tabletu. Google panoramatické zábery miest získaval a stále získava pomocou špeciálnych vozidiel s 360-stupňovou kamerou.

Tam, kde auto nemohlo, Google poslal dobrovoľníka, ktorý 360-stupňovú kameru niesol na chrbte. V prípade mapovania Faerských ostrovov zvolil menej tradičný spôsob. S mapovaním pomohli ovce, ktoré tvorcovia osedlali príslušným hardvérom.

V službe Street View, ktorá funguje od roku 2007, je zmapovaných viac ako 16 miliónov kilometrov ulíc a ciest. Teraz môže obsah do služby pridávať ktokoľvek, kto vlastní kompatibilný smartfón a nachádza sa v podporovanej oblasti. 360-stupňová kamera už nie je potrebná.

Používatelia môžu do služby nahrávať obsah priamo zo svojich smartfónov (musia podporovať engine AR Core). Google ich následne dokáže spojiť do panoramatickej fotky, aj keď boli zábery nahrané rôznymi používateľmi a v rôznom čase. Poprípade takýmito fotkami zaplní hluché miesta.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Ako ochrániť batériu v telefóne? Stačí poznať tento jednoduchý trik!

Google v blogu uvádza, že takýmto spôsobom môže skvalitniť službu máp a zaznamenať miesta, ktoré sa v Street View ešte nenachádzajú alebo sa medzičasom nejakým spôsobom zmenili (napr. rekonštrukcia ulice či budovy).

V oblastiach, ktoré prešli autá Google, sa budú primárne zobrazovať originálne panoramatické zábery (súvislá modrá čiara na mape). Snímky, ktoré vznikli pomocou príspevkov od bežných používateľov, spoznáte podľa modrej prerušovanej čiary.

Ak vlastníte smartfón s podporou AR-Core, do mapovania sa zatiaľ púšťať nemusíte. Funkcia je dostupná len v pár oblastiach, v New Yorku, Toronte, Indonézii alebo na Kostarike. Neskôr sa ale možnosť nahrávania vlastných záberov dostane aj do ďalších oblastí sveta.