iPhone 12 Pro bez fotoaparátov: Stojí 4 990 dolárov, vyrobia len 99 kusov

Ruská spoločnosť Caviar sa zaoberá výrobou exkluzívneho príslušenstva a extravagantnými úpravami smartfónov, pri ktorých sa nezdráha používať drahé kovy. 

Ruská spoločnosť Caviar sa zaoberá výrobou exkluzívneho príslušenstva a extravagantnými úpravami smartfónov, pri ktorých sa nezdráha používať drahé kovy. 

Caviar má toho v talóne pomerne dosť. Napríklad v minulom roku predstavil Samsung Galaxy Fold v limitovanej edícii Game of Thrones, za ktorý si pýtal 7 000 eur. Takto upravil len 7 smartfónov, presne podľa počtu kráľovstiev v GoT.

samsung galaxy fold
Foto: Caviar

V roku 2018 zase vznikla limitovaná edícia iPhone X „Putin Ultimatum“ s cenou 3 300 eur. Zadná strana smartfónu pokrytá zlatom a titánom zobrazovala balistickú strelu a plaketu s vyobrazením prezidenta Putina.

Foto: Caviar

Caviar najnovšie upravuje vo svojej dielni nedávno predstavený iPhone 12 Pro, ktorému priradil prívlastok „Stealth“. Zlatu a titánu sa opäť nevyhol, dizajn je však na pomery spoločnosti Caviar menej okázalý. Dokonca by sa dalo povedať, že je elegantný. Pozornosť však púta iná vec.

Foto: Caviar

Tvorcovia zbavili iPhone 12 Pro všetkých fotoaparátov. Ide tak o prvý smartfón iPhone, s ktorým zákazník nič neodfotí ani nenatočí. Hlavné fotoaparáty úpravca odobral úplne. Celú zadnú stranu prekryl titánom, k dispozícii aj verzia s povrchovou úpravou zo zlata.

TIP REDAKCIE
Squid Game je hit: Netflix vraj rozprávkovo zbohatol, takú sumu nečakali ani oni!
Foto: Caviar

Predný fotoaparát tvorcovia len deaktivovali. IR kamera TrueDepth, ktorá zabezpečuje rozpoznávanie tváre, ale funguje. Z každej verzie, titánovej a zlatej, vznikne 99 kusov. Titánový model dostal cenu 4 990 USD. Za verziu so zlatom si treba priplatiť ďalších približne 500 dolárov.

iPhone 12 Pro
Foto: Caviar

Pre koho je dobrý smartfón bez fotoaparátov? Napríklad pre zamestnancov vládnych inštitúcií a podnikateľov, ktorí sa pohybujú a pracujú v citlivých oblastiach. Pri bežných smartfónoch, ktoré sú neustále pripojené na internet, panuje obava, že môžu byť pomocou fotoaparátov zneužité na špehovanie.

iPhone 12 Pro
Foto: Caviar

iPhone 12 Pro Stealth si môžu záujemcovia zakúpiť cez web spoločnosti Caviar, kde nájdu aj ďalšie mobilné kúsky „vylepšené“ dizajnérmi a klenotníkmi úpravcu.

Aktuálna cena iPhone 12 Pro (denne aktualizované)

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať