iphone 12 Pro tit 2

iPhone 12 Pro bez fotoaparátov: Stojí 4 990 dolárov, vyrobia len 99 kusov

Ruská spoločnosť Caviar sa zaoberá výrobou exkluzívneho príslušenstva a extravagantnými úpravami smartfónov, pri ktorých sa nezdráha používať drahé kovy. 

Ruská spoločnosť Caviar sa zaoberá výrobou exkluzívneho príslušenstva a extravagantnými úpravami smartfónov, pri ktorých sa nezdráha používať drahé kovy. 

Caviar má toho v talóne pomerne dosť. Napríklad v minulom roku predstavil Samsung Galaxy Fold v limitovanej edícii Game of Thrones, za ktorý si pýtal 7 000 eur. Takto upravil len 7 smartfónov, presne podľa počtu kráľovstiev v GoT.

samsung galaxy fold
Foto: Caviar

V roku 2018 zase vznikla limitovaná edícia iPhone X „Putin Ultimatum“ s cenou 3 300 eur. Zadná strana smartfónu pokrytá zlatom a titánom zobrazovala balistickú strelu a plaketu s vyobrazením prezidenta Putina.

Caviar tit
Foto: Caviar

Caviar najnovšie upravuje vo svojej dielni nedávno predstavený iPhone 12 Pro, ktorému priradil prívlastok „Stealth“. Zlatu a titánu sa opäť nevyhol, dizajn je však na pomery spoločnosti Caviar menej okázalý. Dokonca by sa dalo povedať, že je elegantný. Pozornosť však púta iná vec.

iphone 12 pro stealth
Foto: Caviar

Tvorcovia zbavili iPhone 12 Pro všetkých fotoaparátov. Ide tak o prvý smartfón iPhone, s ktorým zákazník nič neodfotí ani nenatočí. Hlavné fotoaparáty úpravca odobral úplne. Celú zadnú stranu prekryl titánom, k dispozícii aj verzia s povrchovou úpravou zo zlata.

iphone 12 pro stealth 1
Foto: Caviar

Predný fotoaparát tvorcovia len deaktivovali. IR kamera TrueDepth, ktorá zabezpečuje rozpoznávanie tváre, ale funguje. Z každej verzie, titánovej a zlatej, vznikne 99 kusov. Titánový model dostal cenu 4 990 USD. Za verziu so zlatom si treba priplatiť ďalších približne 500 dolárov.

iPhone 12 Pro
Foto: Caviar

Pre koho je dobrý smartfón bez fotoaparátov? Napríklad pre zamestnancov vládnych inštitúcií a podnikateľov, ktorí sa pohybujú a pracujú v citlivých oblastiach. Pri bežných smartfónoch, ktoré sú neustále pripojené na internet, panuje obava, že môžu byť pomocou fotoaparátov zneužité na špehovanie.

iPhone 12 Pro
Foto: Caviar

iPhone 12 Pro Stealth si môžu záujemcovia zakúpiť cez web spoločnosti Caviar, kde nájdu aj ďalšie mobilné kúsky „vylepšené“ dizajnérmi a klenotníkmi úpravcu.

Aktuálna cena iPhone 12 Pro (denne aktualizované)

Total
20
Zdieľaní