huawei fabrika

Huawei vo Wu-chane dokončil fabriku na výrobu vlastných čipsetov

Huawei dosiahol míľnik v snahe stať sa nezávislým od západných spoločností pri výrobe čipsetov. Vyzerá to tak, že sa mu to podarí.

Huawei dosiahol míľnik v snahe stať sa nezávislým od západných spoločností pri výrobe čipsetov. Vyplýva to z informácií denníka China Money Network. Čínsky gigant mal dokončiť 2. etapu výstavby fabriky v čínskom Wu-chane.

Nová fabrika sa nachádza v neslávne známom Wu-chane. Projekt Huawei Optical Factory meria 19 407,45 m² a je súčasťou Wu-chan Optics Valley Center.

O tom, že to Huawei myslí vážne svedčí aj fakt, že nová fabrika je zatiaľ najväčším centrom vývoja a výskumu v centrálnom regióne Číny. Jej súčasťou sú samotná výrobňa čipsetov (Fab) ako aj strediská pre vývoj a testovanie softvéru.

Keď Huawei výstavbu dokončí úplne, Huawei získa úplnú kontrolu nad všetkými aspektmi vývoja a výroby čipsetov. Od ich návrhu, cez výrobu až po testovanie. Podobný projekt má Huawei naplánovaný aj pre oblasť v okolí Šanghaja. Výrobca zdôrazňuje, že žiadna z fabrík nebude používať americké technológie. Chce sa tak vyhnúť prípadným problémom týkajúcich sa aktuálnych reštrikcií.

Aj napriek tomu, že pôjde o úplne nové zariadenie, Huawei spočiatku nebude schopný konkurovať popredným hráčom na trhu. V roku 2021 plánuje spustiť výrobu 45 nm čipov, v roku 2022 sa má posunúť na 28 nm výrobným proces. Od 5 nm výrobnému procesu, ktorý momentálne využíva napríklad Apple je to skutočne ďaleko.

Je to však prvý krok vedúci k samostatnosti, a to je pre Huawei veľmi silná motivácia na to, aby ju ignoroval.

Total
13
Zdieľaní