Google Stadia

Herná cloudová služba Google Stadia je už dostupná aj pre iPhone a iPad

Spoločnosť Google 7. decembra rozšírila dostupnosť svojej cloudovej hernej služby Stadia do ďalších krajín sveta, Slovensko a Českú republiku nevynímajúc.

Spoločnosť Google 7. decembra rozšírila dostupnosť svojej cloudovej hernej služby Stadia do ďalších krajín sveta, Slovensko a Českú republiku nevynímajúc.

Vďaka službe Google Stadia si môžete vychutnávať popredné herné tituly bez toho, aby ste museli vlastniť výkonný hardvér. Stačí vám smartfón, tablet (Android aplikácia), smart TV (Chromecast Ultra) alebo bežný počítač či notebook s prehliadačom Chrome.

Kľúčové je, samozrejme, dostatočne rýchle a stabilné pripojenie na internet. Hry totižto bežia na vzdialených serveroch Google a do vášho zariadenia sa v reálnom čase streamuje len obraz, zvuk a interakcia.

Platforma Google Stadia bola zo začiatku dostupná iba pre Android smartfóny. Apple službu do svojho aplikačného obchodu nepustil, keďže nespĺňa pravidlá pre vývojárov, ktoré Apple v App Store uplatňuje. Situácia sa medzičasom nezmenila, Apple ale umožňuje službu využívať cez prehliadač Safari.

Ak vlastníte iPhone alebo iPad a chcete si službu Stadia vyskúšať, musíte mať nainštalovanú najnovšiu verziu operačného systému iOS/iPadOS 14.3. Keďže celé dianie prebieha len v internetovom prehliadači, Google odporúča, aby ste si na domácu obrazovku umiestnili webovú skratku.

TIP REDAKCIE
Najlepšia 3D tlačiareň za 200 €: Creality 3D CR-6 SE Pro je špičková!

Hry môžete ovládať pomocou dotykovej obrazovky smartfónu. Je však ideálne použiť podporovaný ovládač, napríklad DualShock 4 od Sony či gamepad pre Xbox One od Microsoftu. Originálny Stadia ovládač sa u nás nepredáva.

Pripomenieme, že herná služba od Google je momentálne dostupná v 22 krajinách sveta. Menovite je na zozname USA, Kanada, Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Taliansko, Nemecko, Rakúsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Dánsko, Nórsko, Fínsko, Belgicko, Írska, Holandska, Poľska, Portugalska, Česká republika, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko.

Službu si môžete vyskúšať bezplatne po dobu jedného mesiaca. Pro verzia je následne spoplatnená sumou 9,99 eur mesačne. Odber sa dá kedykoľvek zrušiť.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať