Google Street View auto

Google zmapoval prostredníctvom služby Street View 16 miliónov kilometrov ciest

Google Mapy a Google Earth sú dve aplikácie, ktoré patria z hľadiska digitálneho portfólia spoločnosti medzi najznámejšie a najpoužívanejšie.

Google Mapy a Google Earth sú dve aplikácie, ktoré patria z hľadiska digitálneho portfólia spoločnosti medzi najznámejšie a najpoužívanejšie.

Ide o praktické aplikácie, vďaka ktorým sa môžeme na svet pozerať z vtáčej perspektívy prostredníctvom satelitných snímok alebo rovno z ulice vďaka službe Street View. Hlavne Mapy sú silnou aplikáciou, ktorá obsahuje navigáciu, odporúčania a informácie o podnikoch, firmách či napríklad kultúrnych pamiatkach.

Spoločnosť Google pre server CNET vôbec po prvýkrát prehovorila o tom, aké podrobné ich mapovanie Zeme vlastne je. V službe Street View je podľa Google zosnímaných 16 miliónov kilometrov ulíc a ciest. Obvod Zeme má pre porovnanie dĺžku 40 075 kilometrov, obísť by sa tak dala približne 400 krát.

Ovca so Street View kamerou na Faerských ostrovoch

Ethan Russell, šéf projektu Google máp zdôraznil, že všetky fotografie pochádzajú z verejne dostupných miest. Zobrazujú len taký obsah, ktorý by užívateľ videl, keby stál priamo na danom mieste alebo ulici.

TIP REDAKCIE
Rusko vyvracia americké fakty: Moderné telefóny u nás kúpite aj naďalej!

Ešte pôsobivejší je údaj o ploche zmapovanej satelitnými fotografiami. Google do súčasnosti pokryl tie časti sveta, kde žije až 98 percent svetovej populácie. Ide o plochu o rozlohe 93 miliónov kilometrov štvorcových.

Google získava satelitné fotografie od spoločností tretích strán. Priamo Google tak povrch Zeme nemapuje, ozrejmil Ethan Russell.

FOTO: Google Earth

Funkcia Google Street View začala vznikať ešte v roku 2004, kedy predstavu tvorby 360-stupňovej mapy sveta koncipoval spoluzakladateľ spoločnosti Google Larry Page. Začiatkom tohto mesiaca Larry Page odstúpil z vedenia Alphabet, materskej spoločnosti Google.

Bežným spotrebiteľom bola funkcia Street View sprístupnená v máji roku 2007. Google pre snímanie ulíc, orientačných bodov, kultúrnych pamiatok a prírodných dedičstiev využíva špeciálne autá s 360-stupňovými kamerami, ale aj rovnako vybavené batohy, ktoré v nedostupnom teréne nosia ľudia.

Google pre fotografovanie známych lokalít využil aj zvieratá. Na Faerských ostrovoch túto úlohu prevzali ovce.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať