Netflix opäť dvíha cenu: Drahší bude aj základný balíček

Streamovací gigant Netflix sa odhodlal zvýšiť ceny predplatného pri balíčkoch Standard a Premium. K úprave cien došlo na americkom trhu, našich končín sa teda, aspoň zatiaľ, netýka.

Streamovací gigant Netflix sa odhodlal zvýšiť ceny predplatného pri balíčkoch Standard a Premium. K úprave cien došlo na americkom trhu, našich končín sa teda, aspoň zatiaľ, netýka.

Balíček Standard bude po novom stáť 13,99 dolárov, cena tým pádom stúpla o jeden dolár. Za balíček Premium zákazníci zaplatia 17,99 dolárov, presne o 2 doláre viac ako predtým. Netflix nezvyšuje ceny prvýkrát.

Naposledy tak urobil v januári minulého roka, kedy zdvihol cenu pri všetkých programoch. Základný balíček vtedy zdražel na 8,99 dolárov z pôvodných 7,99 dolárov. Cena pri štandardnom pláne sa zmenila z 10,99 na 12,99 dolárov a pri prémiovom variante z 13,99 na 15,99 dolárov.

Netflix
Foto: Pinterest

Môžeme očakávať, že Netflix zdvihne ceny predplatného aj na našom trhu? Vylúčené to, samozrejme, úplne nie je. Hovorca spoločnosti pre The Verge však uviedol, že zmena v USA nemá vplyv na zmenu cien v ostatných krajinách a ani ju nenaznačuje.

Netflix každoročne investuje do tvorby obsahu viac a viac prostriedkov, preto aktuálne zvýšenie cien na jednom z najväčších trhov neprekvapuje. Počas pandémie nového koronavírusu Netflix navyše získal veľké množstvo nových predplatiteľov.

Spoločnosť zvyšuje ceny aj napriek tomu, že v súčasnosti čelí čoraz početnejšej konkurencii. Kým v minulosti Netflix zápasil hlavne s VoD službou Hulu, dnes proti nemu stojí Disney+, HBO Go a Max, Amazon Prime Video a ďalšie služby.

Predplatné služby Netflix je na našom trhu relatívne priaznivé. Pohybuje sa od 7,99 do 11,99 eur v závislosti od zvoleného programu. Dostupnosť obsahu sa ale v jednotlivých krajinách líši, u nás je ho spravidla menej ako v USA.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať