Google Play Store má už čoskoro začať porovnávať aplikácie

Reč je o novej sekcii, ktorú možno nájsť na karte akejkoľvek aplikácie, a to hneď pod recenziami. V nej nájdete porovnanie s inými dostupnými titulmi.

Google plánuje do svojho obchodu s aplikáciami implementovať novú funkciu, ktorá opäť posilní jeho užitočnosť, a to nielen pre bežných užívateľov, ale aj pre vývojárov. Ako poznamenal server Android Police, Google Play Store má už čoskoro začať porovnávať aplikácie.

Novinka je aktuálne označovaná ako experiment. Ako presne funguje a kde ju možno nájsť?

Porovnávanie aplikácií je nová sekcia, ktorú možno nájsť na karte akejkoľvek aplikácie, a to hneď pod recenziami. Ako už vyplýva z názvu, v tejto sekcii nájdete porovnanie konkrétnej aplikácie s inými dostupnými titulmi.

Zdroj: Android Police

Porovnávaná pritom bude hneď v niekoľkých kategóriách, ako napr. hodnotenie, náročnosť na používanie, funkcionalita v offline režime, vizuálna kvalita atď.

Kategórie, v ktorých budú aplikácie porovnávané, sa samozrejme budú odlišovať v závislosti od ich účelu. Napr. pri prehrávačoch hudby budú porovnané iné kategórie ako pri editoroch pre fotografie a videá.

TIP REDAKCIE
Samsung predstavil Galaxy Z Flip 3 Bespoke, u nás sa však predávať nebude

Ide o drobné, no veľmi šikovné vylepšenie, ktoré zaručene ocení nejeden užívateľ a vývojár. Ak teda budete mať v pláne stiahnuť si určitú aplikáciu, no zároveň vás bude zaujímať, či náhodou neexistuje aj lepšia alternatíva, stačí vám jednoducho prejsť do sekcie porovnávania a začať s prieskumom.

Žiaľ, funkcia aktuálne nie je dostupná pre každého, šíri sa postupne. Ak ju teda ešte nemáte, nezúfajte, v blízkom období určite dorazí aj k vám.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať