Orange rieši ďalší problém: Ľuďom neprichádzajú emaily

Pre technikov je rok 2020 skutočne rokom hrôzy. Po mnohých výpadkoch a problémoch s prechodom na zimný čas je tu ďalšia nepríjemná situácia.

Pre technikov je rok 2020 skutočne rokom hrôzy. Po mnohých výpadkoch a problémoch s prechodom na zimný čas je tu ďalšia nepríjemná situácia. Niektorým ľuďom neprichádzajú emaily na emailovú službu Orangeu, informoval server DSL.

Na tento problém nás medzičasom upozornilo aj niekoľko z vás, za čo vám ďakujeme. TECHBYTE už síce kontaktoval operátora so žiadosťou o stanovisko, vzhľadom na pokročilú hodinu a deň v týždni sme ju zatiaľ neobdržali.

Server DSL však prišiel na to, že sa problém môže týkať starej verzie šifrovaného protokolu TLS 1.0 využívaným emailovými servermi Orangeu. Nová aktualizácia Windows 10 z októbra tohto roka tento protokol začala vypínať. Je totiž pomerne stará, má 21 rokov.

Emaily zákazníkom Orangeu prestali chodiť na Outlook, Thunderbird a ďalšie. Podľa zákazníckej podpory Orangeu na Facebooku je problém niekde inde a preto ľuďom odporúčajú kontaktovať zákaznícku linku. Je však pravdepodobné, že operátor alebo operátorka len nebola oboznámená s možnou situáciou.

Riešenie je v tomto prípade vďaka Windowsu relatívne jednoduché. Stačí si v registroch podporu TLS 1.0 jednoducho zapnúť. Ako na to sa dozviete v tomto odkaze. Rozšírenejšie informácie o technickom pozadí nefungujúcich emailoch zas na webe DSL.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať