Xiaomi pracuje na skutočnom teleskopickom objektíve pre smartfóny

Spoločnosť Xiaomi predstavila na podujatí Mi Developers Conference (MIDC 2020) niekoľko noviniek, medzi ktorými sa objavila vcelku zaujímavá inovácia pre oblasť mobilnej fotografie.

Spoločnosť Xiaomi predstavila na podujatí Mi Developers Conference (MIDC 2020) niekoľko noviniek, medzi ktorými sa objavila zaujímavá inovácia pre oblasť mobilnej fotografie.

Xiaomi vyvíja teleskopický objektív pre smartfóny, ktorý sa v prípade potreby vysunie z konštrukcie smartfónu. Podobne, ako pri kompaktných point-and-shoot fotoaparátoch alebo napríklad smartfóne Samsung Galaxy K Zoom, ktorý bol predstavený v roku 2014.

Objektív od Xiaomi má údajne veľmi vysokú svetelnosť, vďaka ktorej dokáže pohltiť „o 300 % viac svetla“. Dostupná by mala byť aj výkonná stabilizácia obrazu. Takýto objektív by zabezpečil kvalitné a plynulé priblíženie obrazu, poprípade by tiež mohol prispieť ku kvalitnejším makro fotkám.

Foto: Digital Chat Station

Teoreticky by sme vďaka zatiaľ nešpecifikovaného rozsahu ohniskových vzdialeností mohli dostať hlavný a tele fotoaparát v jednom, pokiaľ ho výrobca spojí s dostatočne veľkým a kvalitným snímačom obrazu a pokročilým softvérom.

V porovnaní s modelom Galaxy K Zoom z roku 2014 je transfokátor podstatne menší, čo je dôležité vzhľadom na konštrukciu súčasných smartfónov a ich obmedzenú hrúbku. Zoom smartfón od Samsungu bol hrubý 16,6 milimetra.

Foto: Digital Chat Station

Nie je známe, kedy by sme mohli takýto objektív uvidieť v komerčne dostupnom smartfóne. Keďže sa ním ale výrobca pochválil priamo na konferencii, dúfame, že ho neodloží do zásuvky nedokončených projektov a naozaj jeho vývoj úspešne dokončí.

Počas Mi Developers Conference 2020 spoločnosť Xiaomi predstavila aj novú generáciu hlasového asistenta XiaoAI a pár softvérových vylepšení pre zariadenia internetu vecí. Výrobca okrem iného uviedol, že v má v roku 2021 v pláne investovať do ľudských zdrojov.

Zamestnať chce 5000 nových inžinierov, ktorí by doplnili súčasný tím pozostávajúci z viac ako 10 000 inžinierov a odborníkov.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať