tesla

Najrýchlejší rast predaja elektromobilov medzi štátmi EÚ zaznamenáva Lotyšsko

Podľa lotyšskej spravodajskej agentúry LETA zaznamenalo Lotyšsko najrýchlejší nárast predaja elektromobilov zo všetkých členských štátov Európskej únie.

Podľa lotyšskej spravodajskej agentúry LETA zaznamenalo Lotyšsko najrýchlejší nárast predaja elektromobilov zo všetkých členských štátov Európskej únie.

Počas prvých 9 mesiacov tohto roka bolo v Lotyšsku zaregistrovaných viac ako trojnásobok (328 percent) elektrických vozidiel v porovnaní v rovnakým obdobím minulého roka. Celkovo si obyvatelia Lotyšska zadovážili 287 elektromobilov – 58 plug-in hybridov229 vozidiel s čisto elektrickým pohonom.

Registrácie elektromobilov výrazne stúpli v celom regióne. Na Slovensku medziročne o 316,5 percenta, v Českej republike o 245,5 percenta, v Litve o 173 percent a v takom Estónsku o 208,5 percenta.

Nabíjanie Tesly
Ilustr. foto: Tesla

Nárast absorpcie nízkoemisnej osobnej dopravy v daných krajinách je určite pozitívny, no celkový objem predaných elektromobilov nemôžeme ani zďaleka porovnávať s veľkými krajinami západnej Európy, akou je napríklad Nemecko.

V Nemecku sa len za prvý polrok aktuálneho roka predalo cez 49 000 plug-in hybridov a viac ako 44 000 elektromobilov. Podobné číslo dosiahlo aj Francúzsko, hoci plug-in hybridy sa v tejto krajine predávali pomenej než v Nemecku (cca 20 000 kusov).

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Napríklad v Litve bolo do septembra zaregistrovaných 328 elektromobilov, v Estónsku ešte menej – 253 kusov.

Podrobné údaje o registráciách nových osobných áut v Európskej únii podľa typu paliva zverejnila v septembri Európska asociácia výrobcov automobilov. Pozrieť si ich môžete v tomto dokumente.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať