endomondo tit

Endomondo končí, populárnu fitness aplikáciu Under Armour odstaví na konci roka

Aplikáciu Endomondo ako jeden z popredných nástrojov pre sledovanie športovej kondície kúpila v roku 2015 spoločnosť Under Armour.

Aplikáciu Endomondo ako jeden z popredných nástrojov pre sledovanie športovej kondície kúpila v roku 2015 spoločnosť Under Armour. Aplikáciu prevzala spolu s apkou MyFitnessPal, pričom za obe zaplatila približne 560 miliónov dolárov.

Konkrétne za Endomondo výrobca športového oblečenia Under Armour zaplatil 85 miliónov dolárov. V tej dobe mala aplikácia na konte 20 miliónov aktívnych používateľov, čo z nej robilo jednu z najobľúbenejších fitness apiek.

Žiaľ, digitálna životná púť aplikácie Endomondo končí, ako informuje oficiálny blog služby. Prevádzka aplikácie bude ukončená k 31. decembru 2020. Od tohto dňa nebude Endomondo dostupné v obchodoch s aplikáciami. Už v priebehu tohto mesiaca budú zrušené všetky prémiové členstvá, ktorých výhody ale bude možné využívať do konca roka.

Spoločnosť Under Armour odporúča zákazníkom, aby prešli na aplikáciu MapMyRun, ktorá taktiež patrí do jeho portfólia. Zaznamenané športové údaje si môžete z aplikácie Endomondo stiahnuť, poprípade presunúť do nástroja MapMyRun.

Najskôr si musíte založiť účet v službe MapMyRun. Učiniť tak môžete na tejto stránke. Následne sa prihlásite na adrese endomondo.com do svojho účtu, kde v nastaveniach zvolíte položku „Pripojiť“ a zadáte váš e-mail a heslo z registrácie v MapMyRun.

endomondo
Foto: Endomondo

Proces potvrdíte kliknutím na tlačidlo „Autorizovať“. Po úspešnom prepojení účtov stačí povoliť synchronizáciu údajov. Všetky užívateľské údaje budú zo služby Endomondo odstránené do 31. marca 2021. Prepojenie a synchronizáciu účtov je ale vhodné vykonať ešte pred koncom tohto roka.

Total
3
Zdieľaní