discord

Discord pre Android začína testovať možnosť zdieľania obrazovky

Funkcia je zatiaľ označovaná ako test. K dispozícii by ju mali mať všetci, ktorí majú vo svojom Android smartfóne Discord vo verzii 48.2 a vyššie.

Aj keď bol Discord pôvodne vytvorený ako komunikačná platforma pre hráčov, dnes ho, z veľkej časti vďaka koronavírusu, používajú aj tí, ktorí hry nehrajú. Discord je aktuálne využívaný aj na meetingy či online výučbu.

Discord ponúka všetky žiadané funkcie. V aplikácii je možné si bezplatne vytvoriť vlastný server, spravovať četovacie či hlasové miestnosti, vytvárať role a upravovať ich práva, možnosť uskutočniť video rozhovor, vysielať živý prenos a mnoho ďalšieho.

Zdieľanie obrazovky

Všetci však vedia, že je stále čo zlepšovať. Toho si je, samozrejme, vedomý aj samotný Discord, čo je dôvod, prečo sa rozhodol vyššie uvedenú škálu dostupných funkcií rozšíriť. Najčerstvejšou novinkou je možnosť zdieľania obrazovky.

Táto funkcia je zatiaľ v štádiu testovania. K dispozícii by ju mali mať užívatelia, ktorí majú vo svojom Android smartfóne Discord vo verzii 48.2 a vyššie, píše publikácia 9to5Google.

Kde ju nájdem?

Možnosť zdieľania obrazovky nájdete v rozhraní bežného hlasového hovoru. Konkrétne by sa vám malo zobraziť vyskakovacie okno s textom, ktoré vás upozorňuje na novo implementovanú funkciu a taktiež aj na benefity, ktoré so sebou prináša.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: 4ka zverejnila vianočnú ponuku na rok 2021. Zlacňuje služby aj telefóny!

Práve toto vyskakovacie okno vás zavedie priamo k možnosti zdieľania obrazovky. Samozrejme, najskôr sa musíte vysporiadať s upozornením, že po aktivácii zdieľania sa bude zdieľať všetok obsah na obrazovke. Rozhodne je teda nutné dať si pozor, čo práve na svojom telefóne robíte či aké konverzácie práve vediete.

Každopádne, ide o skvelú funkciu, ktorú nepochybne aspoň čas od času využije obrovská časť užívateľov.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať