Výskumníci začínajú infikovať ľudí koronavírusom zámerne. Budú ich sledovať

Britskí výskumníci sa pripravujú na odštartovanie kontroverzného experimentu, v ktorom zámerne infikujú zdravých ľudí novým koronavírusom.

Britskí výskumníci sa pripravujú na odštartovanie kontroverzného experimentu, v ktorom zámerne infikujú zdravých ľudí novým koronavírusom. Cieľom výskumu je urýchliť vývoj vakcíny, informoval server NPR.

Testy budú prebiehať pod drobnohľadom vedcov z Imperial College London, pričom prvotná fáza sa bude zameriavať na minimálne množstvo vírusových častíc potrebných k spôsobeniu nákazy COVID-19, približuje Futurism.

Vedcom to pomôže zistiť či je závažnosť priebehu COVID-19 spojená s vyššou dávkou vírusových častíc. Následne budú výskumníci sledovať ako fungujú jednotlivé vakcíny pri prevencii COVID-19.

S výskumom začnú začiatkom budúceho roka.

Výhodou infikovania dobrovoľníkov zámerne je fakt, že nemusia čakať, kým sa nakazia náhodne. Zároveň je táto technika o to kontroverznejšia.

Zámerné infikovanie dobrovoľníkov známym ľudským patogénom nikdy neberieme na ľahkú váhu,povedal Peter Openshaw z Imperial College London. „Takéto štúdie sú ale ohromne náučné a plné informácií o chorobe, hoc tak dobre poznanej, akou je COVID-19,dodal.

TIP REDAKCIE
Microsoft zháňa expertov, zrejme chce vyvinúť vlastný čipset

Štúdia prebehne začiatkom budúceho roka po tom, ako prebehnú všetky legislatívne procesy. To akú vakcínu plánujú použiť momentálne nie je jasné.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať