korona castica

Výskumníci začínajú infikovať ľudí koronavírusom zámerne. Budú ich sledovať

Britskí výskumníci sa pripravujú na odštartovanie kontroverzného experimentu, v ktorom zámerne infikujú zdravých ľudí novým koronavírusom.

Britskí výskumníci sa pripravujú na odštartovanie kontroverzného experimentu, v ktorom zámerne infikujú zdravých ľudí novým koronavírusom. Cieľom výskumu je urýchliť vývoj vakcíny, informoval server NPR.

Testy budú prebiehať pod drobnohľadom vedcov z Imperial College London, pričom prvotná fáza sa bude zameriavať na minimálne množstvo vírusových častíc potrebných k spôsobeniu nákazy COVID-19, približuje Futurism.

Vedcom to pomôže zistiť či je závažnosť priebehu COVID-19 spojená s vyššou dávkou vírusových častíc. Následne budú výskumníci sledovať ako fungujú jednotlivé vakcíny pri prevencii COVID-19.

injekcia
S výskumom začnú začiatkom budúceho roka.

Výhodou infikovania dobrovoľníkov zámerne je fakt, že nemusia čakať, kým sa nakazia náhodne. Zároveň je táto technika o to kontroverznejšia.

Zámerné infikovanie dobrovoľníkov známym ľudským patogénom nikdy neberieme na ľahkú váhu,povedal Peter Openshaw z Imperial College London. „Takéto štúdie sú ale ohromne náučné a plné informácií o chorobe, hoc tak dobre poznanej, akou je COVID-19,dodal.

Štúdia prebehne začiatkom budúceho roka po tom, ako prebehnú všetky legislatívne procesy. To akú vakcínu plánujú použiť momentálne nie je jasné.

Total
6
Zdieľaní