VIDEO: PlayStation 5 rozobrali do poslednej skrutky. Takto vyzerá zvnútra!

Ak vás rovnako ako nás zaujíma, ako vyzerá PlayStation 5 zvnútra, nemusíte ju rozoberať sami. Spoločnosť Sony práve na YouTube zverejnila oficiálne rozobratie svojej novinky.

Ak vás rovnako ako nás zaujíma, ako vyzerá PlayStation 5 zvnútra, nemusíte ju rozoberať sami. Spoločnosť Sony práve na YouTube zverejnila oficiálne rozobratie svojej novinky. Sedem minútové video je zvláštne ukľudňujúce, zároveň však aj náučné.

Vďaka videu napríklad vieme, že PlayStation 5 bude chladiť veľký 120 mm ventilátor, ktorý vzduch nasáva z oboch strán. Vnútri sa zas nachádza obrovský heatsink, ktorý bol špeciálne vytvarovaný tak, aby ponúkol chladenie na úrovni vapor chamber riešenia akým disponuje Xbox Series X. PS5 dokonca namiesto klasickej pasty využíva tekutý kov s výrazne lepšou tepelnou vodivosťou.

Inžinieri Sony museli dobre porozmýšľať, ako PS5 uchladiť. Celý systém totiž poháňa osemjadrový procesor od AMD postavený na architektúre Zen 2.

Dobrou správou je aj fakt, že ak budete potrebovať rozšíriť úložisko, celý proces bude veľmi jednoduchý. Bočné strany sa totiž dajú jednoducho zložiť. Hneď pod nimi sa schováva PCIe 4.0 slot pre M.2 disk. Majte na pamäti, že 865 GB pamäť je vstavaná priamo na základnú dosku, pridaním ďalšieho disku zvýšite celkovú pamäť.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Video ďalej ukazuje samotný procesor, 16 GB DDR6 pamäte a 350 W zdroj. Jedno je však jasné. Sony navrhol PS5 tak, aby bola výkonná a zároveň tichá. Uvidíme ako sa im to podarilo v redakčnom teste.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať