iPhone SE 3. generácie vraj príde na jar 2022. Čo všetko môžeme očakávať?

Nadchádzajúci kúsok z radu lacnejších iPhonov ponúkne 6,06-palcový displej, dva zadné fotoaparáty, Touch ID senzor a podporu pre 5G siete.

Spoločnosť Apple v apríli predstavila druhú generáciu lacnejšieho a kompaktnejšieho iPhonu, menovite iPhone SE (2020). Telefón síce ponúka dizajn staršieho iPhone 8, no jeho interiér je domovom pre špičkový čipset A13 Bionic, ktorý možno nájsť aj vo vnútri série iPhone 11.

Skvelou správou je, že Apple vo vydávaní lacnejších iPhonov nekončí. Ako píše publikácia AppleInsider, gigant má pripravovať aj tretiu generáciu iPhone SE. Tak skoro však zrejme nedorazí.

Ross Young, zakladateľ a riaditeľ spoločnosti Display Supply Chain Consultants, totiž tvrdí, že iPhone SE 3. generácie sa nám neukáže na jar 2021, ale až o rok neskôr, čiže na jar 2022.

Ďalej predpovedá, že nadchádzajúci kúsok z radu lacnejších iPhonov ponúkne 6,06-palcový displej, dva zadné fotoaparáty, Touch ID senzor a podporu pre 5G siete. Žiaľ, detailmi ohľadom umiestnenia Touch ID senzora či hrúbky rámikov nedisponujeme.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Čo čakať v roku 2021?

Čo sa týka predpovedí na budúci rok, dočkať sa máme predstavenia série iPhone 13. Všetky chystané modely vraj budú disponovať 120 Hz ProMotion displejmi s vrstvou LTPO, čo znamená, že sa obnovovacia frekvencia bude prispôsobovať zobrazovanému obsahu.

120 Hz displeje sa pôvodne predpovedali aj pre tohtoročnú sériu iPhonov, resp. iPhone 12. Avšak nedávne informácie, o ktoré sa s nami podelil známy analytik Ming-či Kuo, viac-menej potvrdili, že na ne môžeme zabudnúť. Jedným z hlavných dôvodov má byť výdrž batérie. Tejto téme sa bližšie venovali v samostatnom článku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať