Tesla pripúšťa, že zadný nárazník na Model 3, ktorý odpadol po prejazde cez kaluž je problém

Americká automobilka Tesla priznala, že problém, ktorý pri Model 3 spôsobil odpadnutie zadného nárazníka po prejazde cez kaluž je skutočný problém.

Americká automobilka Tesla priznala, že problém, ktorý pri Model 3 spôsobil odpadnutie zadného nárazníka po prejazde cez kaluž je skutočný problém. U niekoľkých majiteľov už došlo k uvoľneniu nárazníka, iným zas úplne odpadol, informoval Electrek.

Takéto správanie pri aute, na ktoré spoliehate, určite nie je normálne a Tesla preto spustila oficiálne vyšetrovanie. Viac informácií momentálne neposkytla. Zarážajúce je, že niektorí majitelia Model 3 mali problém s reklamáciou, keďže automobilka nevedela určiť, aká hlboká bola kaluž, cez ktorú vozidlo prešlo.

Vyzerá to tak, že Tesla Model 3 určite nie je konštrukčne jedno z tých lepších vozidiel. Ako server Electrek spomína, nedávno výrobca riešil problém, pri ktorom sa do podvozku dostával piesok a voda. Keď elektromobil majiteľ doviezol na prehliadku, mechanik z podvozku odstránil vyše 20 kg nečistôt.

Tesla na problém zareagovala takto: „V ojedinelých prípadoch, sa niektoré komponenty pre Model 3 vyrobené vo fabrike vo Fremonte pred 21. májom 2019 môžu poškodiť po prejazde cez stojatu vodu na ceste alebo diaľnici s nedostatočným kanalizačným systémom. V týchto situáciách môže dôjsť k odpojeniu zadného nárazníka od vozidla,píše sa v servisnej správe.

Majitelia Model 3, ktorým sa náhodou prihodí takáto nešťastná situácia tak môžu byť relatívne kľudní. Tesla už konečne nebude robiť drahoty a vozidlo opraví v rámci záruky.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať