Majitelia Apple Watch SE sa sťažujú: Prehrievajú sa a spôsobujú popáleniny!

Majitelia inteligentných hodiniek Apple Watch SE z Južnej Kórey sa začali sťažovať na vysokú teplotu zariadení. Niektorých dokonca popálili!

Majitelia inteligentných hodiniek Apple Watch SE z Južnej Kórey sa začali sťažovať na vysokú teplotu zariadení. Počas používania sa prehrievajú natoľko, že mnohým ľuďom popálili pokožku, informoval server Apple Insider.

Apple lacnejšiu verziu hodiniek Apple Watch predstavil len 15. septembra, už však rieši nepríjemný problém. Ako býva zvykom, žiadne zariadenie nie je perfektné, v prípade Watch SE je to o to nepríjemnejšie, že majiteľom spôsobuje fyzické zranenia.

V príspevku na Reddite sa objavilo niekoľko hlásení od majiteľov Apple Watch SE o prehrievaní, ktoré buď poškodilo len hodinky alebo dokonca spôsobilo popáleniny. Celkovo bolo doteraz identifikovaných 8 prípadov zlyhania hodiniek, no je dosť pravdepodobné, že je ich podstatne viac. Zaujímavé je, že všetky nahlásené prípady pochádzajú z Južnej Kórey.

U všetkých zákazníkov sa problém prejavil už po pár dňoch používania hodiniek. Z poškodenia displeja je zjavné, že problémový bude rovnaký komponent. Prepálenie je totiž na rovnakom alebo podobnom mieste. Niektorí si problému všimli počas nabíjania hodiniek, iní zas počas nosenia, čo jednému z majiteľov spôsobilo popáleniny.

Predpokladá sa, že poruchová má byť oblasť, kde sa nachádza konektor displeja (medzi vibračným motorčekom a digitálnou korunkou). K informovanému odhadu internetoví vyšetrovatelia dospeli po štúdiu rozobraných hodiniek predošlých generácií hodiniek. Apple pri Watch SE mal „recyklovať“ dizajn vnútorného usporiadania komponentov.

Zatiaľ to vyzerá tak, že nejde o problém postihujúci všetky kusy po celom svete. Čo však nie je, môže byť. Pevne veríme, že pôjde len o lokálny problém postihujúci malú oblasť. Je dosť možné, že ide len o nevydarenú várku, v ktorej sa takýto defekt prejavil.

Ak Apple Watch SE používate, neváhajte nám sem napísať vaše skúsenosti.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať