OnePlus 8T má minimum predinštalovaných aplikácií. Zbavil sa Facebooku

OnePlus 8T je prvým zariadením mimo skupiny Pixel, ktoré bolo predstavené s najnovšou verziou operačného systému Android 11, na ktorom je postavené používateľské prostredie OxygenOS 11.

OnePlus 8T je prvým zariadením mimo skupiny Pixel, ktoré bolo predstavené s najnovšou verziou operačného systému Android 11, na ktorom je postavené používateľské prostredie OxygenOS 11.

Spoločnosť OnePlus sa v rámci svojho systému OxygenOS vždy vyhýbala bloatwaru, teda vopred nainštalovaným aplikáciám, ktoré sa často nedajú odinštalovať. Pár ich ale bolo.

OnePlus 8, 8 Pro a OnePlus Nord majú od výroby nainštalované aplikácie Facebook, Instagram a Messenger a ich pridružené komunikačné služby, ktoré pracujú na pozadí. Aplikácie sa dajú našťastie odinštalovať, no služby Facebooku nie. Tie je možné len deaktivovať.

Nový OnePlus 8T v striebornom farebnom prevedení s matnou povrchovou úpravou.

Komunita fanúšikov značky OnePlus prítomnosť týchto aplikácií kritizovala. Výrobca si kritiku zjavne zobral k srdcu, keďže v smartfóne OnePlus 8T sa predinštalované aplikácie Facebooku už nenachádzajú, informuje Neowin.

Na palube zostáva len jediná aplikácia tretej strany, a to Netflix. Inak sú v smartfóne nainštalované iba aplikácie od Google a OnePlus. Zatiaľ ťažko povedať, či bude výrobca v tomto, určite pozitívnom trende pokračovať.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

Zistíme to až pri predstavení nového smartfónu, ktoré prebehne niekedy v budúcnosti. S predinštalovanými aplikáciami v smartfónoch vo všeobecnosti chce zatočiť aj EÚ.

Pripravovaný Zákon o digitálnych službách (Digital Service Act) by mal výrobcov prinútiť, aby dovolili používateľom odinštalovať aplikácie, ktoré do svojich zariadení pridávajú nad rámec základnej sady aplikácií. Samozrejme bez toho, aby to ovplyvnilo funkčnosť samotných zariadení.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať